Brazylia wygrywa z Czechami w memoriale Wagnera

Brazylia wygrywa z Czechami w memoriale Wagnera

Brazylia pokonała Czechy 3:1 (25:18, 25:20, 20:25, 25:22) w pierwszym meczu rozgrywanego w Bydgoszczy Memoriału Wagnera siatkarzy. W drugim piątkowym spotkaniu (godz. 20.15) Polska zmierzy się z Bułgarią.
Brazylijczycy na parkiecie pojawili się w całkowicie innym składzie niż przed dwoma dniami w przegranym meczu towarzyskim z Polską (2:3) z okazji otwarcia hali na granicy Gdańska i Sopotu.

Pierwsze dwa sety pokazały, że decyzja roszady w wyjściowej szóstce trenera Bernardo Rezende była słuszna - mistrzowie świata byli lepsi od rywali w każdym elemencie gry. Narzucili własny styl i ani na chwilę nie pozwolili rywalom na przejęcie inicjatywy. Wygrali 25:18 i 25:20.

Gdy wydawało się, że do zakończenia spotkania dzielą kibiców już tylko chwile, czeski trener Jan Svoboda zdecydował się na zmiany. Na parkiecie pojawili się Jiri Popelka, Ales Holubec, Jan Stokr. To był strzał w dziesiątkę. Wicemistrzowie olimpijscy całkowicie się pogubili. Nie radzili sobie w obronie, a blok Sidao - Eder był mocno obijany. Czesi wygrali z łatwością 25:20, a do kolejnej partii podeszli z większą pewnością siebie.

Skuteczności wystarczyło jednak drużynie Jana Svobody do połowy seta. Wtedy na zagrywce pojawił się kapitan "canarinhos" Giba. Z jego serwisem rywale nie potrafili sobie już poradzić. Brazylijczycy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Straty nie dało im się już nadrobić, a ostatnia partia zakończyła się wygraną mistrzów świata 25:22.