Nasz rodzynek w NFL w wysokiej formie, ale jego drużyna przegrywa

Nasz rodzynek w NFL w wysokiej formie, ale jego drużyna przegrywa

Sebastian Janikowski zdobył wszystkie dziewięć punktów dla Oakland Raiders, ale jego zespół poniósł czwartą porażkę w obecnym sezonie ligi futbolu amerykańskiego NFL. Raiders ulegli na wyjeździe w spotkaniu San Francisco 49ers 9:17.
Po dwóch kwartach meczu z udziałem drużyn z Kalifornii prowadzili goście 6:3. 32-letni polski kicker celnie uderzał z dość bliskiej odległości - 27 i 24 jardów (odpowiednio 24,7 i 21,9 m). W dwóch pozostałych odsłonach wyraźnie górą była drużyna z San Francisco. Rywale uzyskali punkty jedynie za sprawą Janikowskiego i jego strzału z tzw. field goala z 40 jardów (36,6 m) w ostatniej kwarcie.

W tym sezonie NFL Raiders wygrali dwa spotkania, a cztery przegrali. Z kolei ekipa 49ers, która na triumf w Super Bowl czeka od 1995 roku, odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, po pięciu przegranych z rzędu. Dzięki zwycięstwu "The Niners" uniknęli najgorszego startu w lidze od 1979 roku.