Kolejny gol Lewandowskiego w Bundeslidze i pudło roku Błaszczykowskiego

Kolejny gol Lewandowskiego w Bundeslidze i pudło roku Błaszczykowskiego

Robert Lewandowski zdobył gola dla Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu 13. kolejki niemieckiej ekstraklasy z Freiburgiem. Jego zespół wygrał 2:1 i wciąż zdecydowanie prowadzi w tabeli. Trzy trafienia dla Schalke w spotkaniu z Werderem (4:0) zaliczył Raul.
Polski napastnik wszedł na boisko w 71. minucie i już po czterech minutach zdobył wyrównującą bramkę. To czwarty gol Lewandowskiego w  obecnym sezonie Bundesligi. 22-letni piłkarz w listopadzie utrzymuje znakomitą formę - w minioną środę były gracz Znicza Pruszków i Lecha Poznań trafił dwa razy do siatki rywali w  towarzyskim spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej (3:1).

W meczu z Freiburgiem asystę przy drugim golu dla gości (samobójczy strzał reprezentanta Bośni i Hercegowiny Mensura Mujdzy) zaliczył Łukasz Piszczek, który rozegrał całe spotkanie. Trzeci z  reprezentantów Polski w Borussii - Jakub Błaszczykowski - wszedł na boisko w 61. minucie. Polak w końcówce mógł strzelić gola na 3:1, ale nie trafił do pustej bramki.

Wiceliderem, ze stratą siedmiu punktów do Borussii, pozostał FSV Mainz. Rewelacja początku sezonu (siedem zwycięstw z rzędu i wyrównanie rekordu ligi) wygrała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 3:2.

Bohaterem sobotnich meczów 13. kolejki był Raul. Słynny Hiszpan strzelił trzy bramki w spotkaniu u siebie z Werderem Brema (w sumie były napastnik Realu ma  sześć trafień w tym sezonie). Jego zespół, który bardzo słabo rozpoczął sezon, powoli pnie się w górę tabeli. Obecnie piłkarze z Gelsenkirchen zajmują 14 miejsce.