Zwycięstwa Poutiainen i Riesch w alpejskich mistrzostwach świata

Zwycięstwa Poutiainen i Riesch w alpejskich mistrzostwach świata

Finka Tanja Poutiainen i Niemka Maria Riesch ex aequo wygrały slalom w austriackim Flachau, zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Nastasia Noens, tracąc 0,52 s.
Po pierwszym przejeździe prowadziła Poutiainen z czasem 49,90. Druga była Noens ze stratą 0,21, a trzecia liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Riesch - strata 0,41.

Katarzyna Karasińska miała wynik o 4,85 s gorszy i nie zakwalifikowała się drugiego przejazdu. Podobnie jak broniąca Pucharu Świata Amerykanka Lindsey Vonn, która wypadła z trasy.

W drugim przejeździe najszybsza była Riesch - 52,21, Finka zanotowała trzeci czas, tracąc do rywalki 0,41 s. W obu przejazdach uzyskały identyczny łączny wynik 1.42,52. 22-letnia Noens po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.