Honduras z wiślakiem w składzie zdobył mistrzostwo Ameryki Środkowej

Honduras z wiślakiem w składzie zdobył mistrzostwo Ameryki Środkowej

Piłkarze Hondurasu - finaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata w RPA - zdobyli po raz trzeci w historii Puchar Ameryki Środkowej. W decydującym meczu turnieju rozgrywanego w Panamie pokonali Kostarykę 2:1 (1:0). Poprzednio reprezentacja Hondurasu zdobyła to trofeum w 1993 i 1995 roku. Kostaryka jest bardziej utytułowana - sześciokrotnie sięgała po puchar.

Bramki dla Hondurasu zdobyli Walter Martinez i Emil Martinez, a dla Kostaryki, która od 63. minuty grała w dziesiątkę - Marcos Urena. Obie drużyny spotkały się ze sobą po raz drugi w tym turnieju. Poprzedni mecz zakończył się remisem 1:1. Podstawowym zawodnikiem Hondurasu był obrońca krakowskiej Wisły Osman Chavez. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Panamy.

Rozgrywki o Puchar Ameryki Środkowej były także kwalifikacjami do turnieju o Złoty Puchar CONCACAF, który odbędzie się w czerwcu w USA. Awans wywalczyło pięć najlepszych zespołów - oprócz Hondurasu i Kostaryki, również półfinaliści Panama i Salwador oraz piąta w końcowej tabeli Gwatemala. W sumie w turnieju o Złoty Puchar CONCACAF wystąpi 12 zespołów - wymieniona piątka dołączy do USA, Kanady, Meksyku, Jamajki, Gwadelupy, Kuby i Grenady.