Siatkarki Muszynianki najlepsze w Polsce

Siatkarki Muszynianki najlepsze w Polsce

Siatkarki Banku BPS Muszynianka Fakro zostały mistrzyniami Polski. W trzecim spotkaniu zespół z Muszyny pokonał w Sopocie beniaminka ATOM Trefl 3:1 (25:13, 25:22, 17:25, 25:14) i wygrał finałową rywalizację 3-0. To czwarty tytuł mistrzowski tej drużyny.
Spotkanie rozegrano w hali 100-lecia Sopotu. Siatkarki ATOM-u Trefla, które od wtorku zaczęły ćwiczyć na tym obiekcie, nie mogłyliczyć na atut własnego parkietu. Pierwszy set zdecydowanie należał do zawodniczek gości, które wygrywały 4:1. Za chwilę zrobiło się 6:5 dla sopocianek, ale było to ich ostatnie prowadzenie w tej partii. Zawodniczki z Muszyny nie tylko bardzo dobrze zagrywały, zdobywając w ten sposób cztery punkty, ale  również świetnie blokowały ataki rywalek. Przyjezdne popisały się sześcioma takimi udanymi zagraniami, w których brylowała Holenderka Caroline Wensink, dzięki czemu wyszły za chwilę na prowadzenie 20:11. Kolejne punkty były już formalnością.

Także druga partia toczyła się pod dyktando aktualnych jeszcze wicemistrzyń Polski. Siatkarki Muszynianki wygrywały 16:11 oraz 23:17. W  tym momencie gospodynie poderwały się do walki, zdobyły cztery punkty z  rzędu i po ataku Kingi Maculewicz przegrywały jedynie 21:23. Dwa udane zagrania Joanny Kaczor zapewniły jednak wygraną w tej partii Banku BPS.

Sopocianki przebudziły się w trzeciej odsłonie. Wyrównana gra toczyła się do stanu 8:7 dla ATOMU Trefl. Wtedy na zagrywce pojawiła się Amaranta Fernandez Navarro i to właśnie za sprawą bardzo dobrze dysponowanej Hiszpanki gospodynie wypracowały sobie wyraźną przewagę. To  po jej asie serwisowym zrobiło się 15:7 dla Sopotu.

Trener gości Bogdan Serwiński uznał, że losy tej partii zostały przesądzone i wprowadzając na parkiet pięć zawodniczek rezerwowych dał odpocząć swoim czołowym siatkarkom. Ten manewr zakończył się pełnym powodzeniem. W czwartym secie szkoleniowiec drużyny z Muszyny wrócił do podstawowego ustawienia i po dwóch atakach Holenderki Debby Stam-Pilon zrobiło się 8:2 dla jego zespołu.

Przy stanie 15:6 dla rywalek trener ATOM-u Trefla Alessandro Chiappini po raz pierwszy w tym spotkaniu zdecydował się wpuścić na  parkiet Rosjankę Olgę Fatiejewą. Aktualna mistrzyni świata nie była jednak w stanie zmienić przebiegu tej jednostronnej konfrontacji.

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłej w piątek w  szpitalu w Brisbane koszykarki Małgorzaty Dydek.

Trzeci mecz finałowy: ATOM Trefl Sopot - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (13:25, 22:25, 25:17, 14:25).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Muszynianki.

ATOM: Magdalena Śliwa, Neriman Ozsoy, Kinga Maculewicz, Katarzyna Konieczna, Dorota Świeniewicz, Amaranta Fernandez Navarro, Paulina Maj (libero) oraz Ewelina Sieczka, Izabela Bełcik, Natalia Nuszel, Olga Fatiejewa.

Bank BPS: Milena Sadurek, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Debby Stam-Pilon, Caroline Wensink, Mariola Zenik (libero) oraz Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Śrutowska, Kinga Kasprzak, Katarzyna Gajgał, Magdalena Piątek.