Polak wicemistrzem Europy w motorowodnych bolidach OSY-400

Polak wicemistrzem Europy w motorowodnych bolidach OSY-400

Michał Świerczyński zdobył w niemieckim Brodenbach srebrny medal motorowodnych mistrzostw Europy klasy OSY-400. Drugi z Polaków Bartosz Chojnacki (obaj KS Kotwica Poznań) był 13. Triumfował Austriak Olivier Lucas, który wygrał wszystkie wyścigi.

Na trzecim stopniu podium zawodów, w których sklasyfikowano 15 zawodników z siedmiu państw, uplasował się Słowak Peter Stefanovic.

- Niewiele wskazywało, że Michał zajmie aż tak wysoką pozycję. W  +czasówkach+ przed zawodami zajmował 6-7 lokatę. Ponadto trasa była bardzo trudna technicznie, tak że oprócz szybkiego bolidu duże znaczenie odgrywały umiejętności techniczne. Akwen w Brodenbach również nie  należy do łatwych, w ubiegłym roku miał tu miejsce śmiertelny wypadek. Przy drugim okrążeniu powstawała ogromna fala, odbijająca się od  betonowego nabrzeża. Tym bardziej ogromny ukłon dla Michała, który pokazał duże umiejętności i wytrzymał presję do końca – powiedział po  zakończeniu zawodów kierownik polskiej ekipy Cezary Strumnik.