Złamana noga się zrosła, piłkarz Newcastle znów gra

Po ponad dziewięciu miesiącach przerwy na boisko wrócił Hatem Ben Arfa. 24-letni francuski piłkarz wystąpił w towarzyskim meczu Newcastle United przeciwko Darlington (2:0).
Na początku października ubiegłego roku Ben Arfa został brutalnie sfaulowany w spotkaniu ligowym przez Holendra Nigela de Jonga z Manchesteru City. Zawodnik wypożyczony do "Srok" z Olympique Marsylia doznał złamania nogi w dwóch miejscach, a plac gry opuszczał z maską tlenową na ustach.

Dokładnie pół roku po incydencie rozpoczął treningi w Newcastle (mimo ciężkiej kontuzji gracz, angielski klub zdecydował się podpisać z Ben Arfą kontrakt do 2015 roku), a w połowie lipca wystąpił w pierwszym sparingu. Z Darlington grał do 75. minuty. Zespół z Premier League wygrał 2:0, zaś po drugim golu, w 55. minucie, mecz przerwano na dziesięć minut, bowiem na murawę wbiegli kibice.