Polskie siatkarki kończą turniej w Zielonej Górze zwycięstwem

Polskie siatkarki kończą turniej w Zielonej Górze zwycięstwem

Polskie siatkarki pokonały Kubę 3:1 (25:15, 25:21, 23:25, 25:20) w ostatnim meczu drugiego turnieju eliminacyjnego World Grand Prix rozgrywanego w Zielonej Górze.
Dla polskiego zespołu było to trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu World Grand Prix, które poważnie zwiększyło szansę na  udział w turnieju finałowym w chińskim Makau. Wcześniej biało-czerwone będą szukać punktów w Hongkongu, gdzie zagrają z Chinami, Dominikaną oraz Kazachstanem.

Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że podopieczne Alojzego Świderka wygrają z Kubankami bez większych problemów. Mocna zagrywka i solidna gra w  obronie wystarczały na młodziutkie Kubanki. Mądrze grą polskiego zespołu kierowała Milena Radecka, a w ataku skutecznością imponowała Katarzyna Konieczna. Małej zadyszki Polki dostały pod koniec drugiej partii, gdy na tablicy pojawił się remis 17:17. Dzięki m.in. precyzyjnym serwisom Klaudii Kaczorowskiej i kilku udanym blokom, Polki zdobyły sześć "oczek" z rzędu, przesądzając losy seta.

Kubanki jednak nie zmierzały ułatwiać zadania gospodyniom i z  każdą akcją rozkręcały się, pokazując siatkówkę na przyzwoitym poziomie. Polki nie potrafiły powstrzymać ataków Yoany Palacios oraz Kenii Carcaces i w końcówce przegrywały już 18:24. Na zagrywce pojawiła Anita Kwiatkowska i biało-czerwone zaczęły odrabiać straty. Pościg nastąpił jednak trochę za późno, bowiem po  obronie pięciu setboli, atak Wilmy Salas okazał się już skuteczny.

W czwartej partii na początku trwała wyrównana gra, ale od pierwszej przerwy technicznej uwidoczniła się przewaga polskiego zespołu, w którym oprócz Koniecznej (15 pkt), na  wyróżnienie zasługuje postawa Karoliny Kosek (15) oraz Bereniki Okuniewskiej (14).