Medalowa niedziela biało-czerwonych w Szeged: 1 złoty, 2 srebrne i brąz

Medalowa niedziela biało-czerwonych w Szeged: 1 złoty, 2 srebrne i brąz

Marta Walczykiewicz wywalczyła srebro w Szeged (fot. Daffy87/Wikipedia)
Piotr Siemionowski (Zawisza Bydgoszcz) zdobył złoty medal, a dwa srebrne wywalczyły Marta Walczykiewicz w wyścigu K1 na 200 metrów oraz team Magdalena Krukowska (Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja w konkurencji K2 na 200 m. Brąz dorzuciły Polki startujące w sztafecie 4 x 200 m.

Piotr Siemionowski (Zawiszy Bydgoszcz) zdobył złoty medal na dystansie 200 metrów. To drugi złoty medal biało-czerwonych w tych mistrzostwach. W  sobotę w K1 na 500 m triumfował Marek Twardowski (Cresovia Białystok), ale w przeciwieństwie do Siemionowskiego, sukces osiągnął w konkurencji nieolimpijskiej.

Srebrny medal zdobyła natomiast Marta Walczykiewicz w wyścigu K1 na 200 metrów. Zawodniczka KTW Kalisz powtórzyła osiągnięcie z 2009 roku z kanadyjskiego Dartmouth. W Szeged Walczykiewicz przegrała o niespełna pół sekundy z  Nowozelandką Lisą Carrington. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Inna Osipienko-Radomska.

Na podium stanęły też Magdalena Krukowska (Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) , które sięgnęły po srebrny medal w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 m. Polki przegrały z reprezentantkami gospodarzy Katalin Kovacs i  Danutą Kozak. Trzecie miejsce zajęły Australijki Joanne Brigden-Jones i  Hannah Davis.

Kobieca sztafeta 4 x 200 m, w składzie Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Aneta Konieczna (Posnania) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań), zdobyła brązowy medal kajakarskich mistrzostw świata w węgierskim Szeged. Polki przegrały tylko z osadami Niemiec i Rosji.