Nieprzytomny Drogba zniesiony z boiska

Nieprzytomny Drogba zniesiony z boiska

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali u siebie 3:1 beniaminka Norwich City w sobotnim meczu 3. kolejki angielskiej ekstraklasy. Jedną z bramek zdobył pozyskany niedawno z Valencii Hiszpan Juan Mata. Z powodu kontuzji w 71. minucie boisko opuścił Didier Drogba.
23-letni Mata, który dołączył do Chelsea na początku tygodnia, zaliczył bardzo udany debiut. Wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania i w 11. minucie doliczonego czasu gry zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Wcześniej gole zdobyli Portugalczyk Jose Bosingwa (6. min.) oraz z rzutu karnego angielski pomocnik Frank Lampard. Trafienie dla Norwich zanotował Grant Holt.

Pierwszy występ w barwach Chelsea zaliczył także pozyskany z Anderlechtu Bruksela Romelu Lukaku. Belg również pojawił się na murawie w drugiej części spotkania, nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców. Mecz przedłużony został o ponad 10 minut z powodu przerwy, jaka nastąpiła w 64. minucie, gdy groźnie wyglądającej kontuzji doznała jedna z gwiazd gospodarzy Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zderzył się z bramkarzem Norwich Johnem Ruddym, upadł uderzając głową w murawę i stracił przytomność. Kilka minut później opuścił boisko na noszach, z maską tlenową na twarzy.

W innym sobotnim meczu Liverpool FC pokonał na własnym boisku 3:1 Bolton Wanderers. Pierwsze ligowe trafienia dla gospodarzy zaliczyli pozyskani w lecie Anglik Jordan Henderson oraz Szkot Charlie Adam. Kolejnego gola dołożył słowacki obrońca Martin Skrtel. Bramkę dla Boltonu zdobył w doliczonym czasie gry Chorwat Ivan Klasnic.

Porażki 0:1 z Evertonem na własnym stadionie doznało Blackburn Rovers. Gospodarze mieli dużą szansę aby wygrać to spotkanie, jednak nie wykorzystali dwóch jedenastek. Gola na wagę zwycięstwa zdobył...z rzutu karnego Hiszpan Mikel Arteta (90+2).