Lewandowski, Lewandowski, Lewandowski - hattrick napastnika Borussii

Lewandowski, Lewandowski, Lewandowski - hattrick napastnika Borussii

Piłkarze Borussii Dortmund rozbili 4:0 (2:0) FC Augsburg w meczu ósmej kolejki ligi niemieckiej. Świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który popisał się hat-trickiem. Polak asystował także przy trafieniu Mario Goetze.

Lewandowski na listę strzelców wpisywał się w 30, 45 i 78 minucie. Łącznie zdobył w tym sezonie pięć bramek. Lepszym dorobkiem mogą się pochwalić jedynie Mario Gomez z  Bayernu Monachium (osiem goli) i Senegalczyk Papiss Cisse z Freiburga (sześć goli). Całe spotkanie przeciwko beniaminkowi z Augsburga rozegrał także Łukasz Piszczek, a Jakub Błaszczykowski przebywał na boisku do 62 minuty.

Dwóch Polaków pojawiło się na boisku w drużynie FC Koeln w przegranym meczu w Berlinie z Herthą 0:3. Sławomir Peszko grał 90 minut, został ukarany żółta kartką. Natomiast Adam Matuszczyk wszedł na plac gry w 46 minucie za Brazylijczyka Andrezinho.

1 października po raz jedenasty z rzędu bezbłędnie zagrała obrona Bayernu, jednak tym razem zawiodła formacja ofensywna Bawarczyków. Podopieczni Juppa Heynckesa zaledwie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Hoffenheim.