Koszykarki CCC rozpoczęły Euroligę od porażki

Koszykarki CCC rozpoczęły Euroligę od porażki

Koszykarki CCC przegrały w Polkowicach z hiszpańskim zespołem Perfumerias Avenida Salamanka 52:74 (9:14, 23:19, 11:16, 9:25) w meczu pierwszej kolejki grupy B Euroligi.
Dla wicemistrzyń Polski czwartkowe spotkanie było debiutem w elitarnej Eurolidze. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza już w pierwszym meczu zmierzyły się we własnej hali z mistrzem tych rozgrywek Perfumerias Avenida Salamanka, która przyjechała w niemal najsilniejszym składzie.

Początek meczu należał do hiszpańskiego zespołu. Po trafieniach Dewanny Bonner i Marissy Coleman już po trzech minutach prowadził 8:2. Gospodynie często traciły piłkę i wolno rozgrywały swoje akcje, pudłując nawet w dogodnych sytuacjach. Czas wzięty przez trenera Koziorowicza uspokoił nieco grę, ale i tak na przerwę jego podopieczne schodziły przy niekorzystnym wyniku 9:14.

W drugiej kwarcie mistrzynie Euroligi zaczęły popełniać coraz więcej prostych błędów przy rozgrywaniu piłki. Zawodniczki CCC poprawiły natomiast obronę, po dobrych akcjach Agaty Gajdy i Joanny Walich zdołały zmniejszyć straty do zaledwie jednego punktu (21:22), a po chwili wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie (25:24). Końcówka należała jednak do koszykarek z Półwyspu Iberyjskiego (33:32).

Trzecia cześć spotkania była bardzo zacięta. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie choćby kilkupunktowej przewagi, zaś prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. O wyniku kwarty zadecydowały błędy, a tych mniej popełniły podopieczne trenera Lucasa Mondelo i to one schodziły z parkietu prowadząc 49:43.

Ostatnie 10. minut meczu przebiegało niemal w całości pod dyktando zawodniczek z Salamanki, które zdominowały grę pod tablicami. Po szybkich kontratakach i rzutach Marty Fernandez wyszły na jedenastopunktowe prowadzenie (58:47), które z czasem jeszcze się powiększyło. Ostatecznie mistrzynie Euroligi zwyciężyły 52:74.

Kolejny mecz koszykarki CCC rozegrają 19 października na wyjeździe, a ich rywalem będzie Fenerbahce Stambuł.