Polski sędzia nie widział ręki. Został zdegradowany

Polski sędzia nie widział ręki. Został zdegradowany

W środę zarząd PZPN na wniosek Kolegium Sędziów zdegradował do pierwszej ligi sędziego Wojciecha Krztonia, który popełnił rażący błąd w sobotnim spotkaniu Polonii Warszawa z Górnikiem Zabrze. W przyszłym tygodniu zapadną decyzję odnośnie innych arbitrów.
- Sędzia Wojciech Krztoń został zdegradowany do pierwszej ligi na wniosek Kolegium Sędziów. Odnośnie pozostałych arbitrów w poniedziałek będą formułowane kolejne wnioski przez Kolegium Sędziów - powiedziała rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska.

W sobotnim spotkaniu Polonia Warszawa - Górnik Zabrze sędzia Krztoń nie zauważył, że przy przyjęciu piłki Prejuce Nakoulma pomógł sobie ręką. Kilka sekund później zawodnik gości zdobył gola na wagę remisu. To była 90. minuta spotkania.

Dzień wcześniej przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Janusz Eksztajn odsunął do końca rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy Krztonia i Adama Lyczmańskiego. Ten drugi m.in. uznał gola dla krakowian mimo faulu Davida Bitona na bramkarzu gości.

W 10. kolejce ekstraklasy było wyjątkowo dużo kontrowersji, nie tylko w meczach w Warszawie i Krakowie. Np. podczas poniedziałkowego spotkania derbowego Widzew - ŁKS (0:1) sędzia Dawid Piasecki w 54. minucie - przy stanie 0:0 - pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę napastnikowi gospodarzy Piotrowi Grzelczakowi. We wtorek Widzew odwołał się od decyzji arbitra do Komisji Ligi Ekstraklasy SA.