LŚ: Klęska pod siatką :-(((

Dodano:
Polska drużyna przegrała z Jugosławią 0:3 w rozegranym spotkaniu grupy E Ligi Światowej siatkówki mężczyzn w Katowicach.
Wyniki w poszczególnych setach - 25:22, 25:22, 25:17 dla Jugosławii.
Oznacza to, że Polacy nie znajdą się w półfinałach tych rozgrywek.

W jugosławiańskiej drużynie zagrali: Jokanovic, Boskan, Geric, Vujevic, Miljkovic, Vusurovic oraz Skoric (libero), zaś w polskiej: Stelmach, Gruszka, Murek, Prus, Stancelewski, Papke oraz Wójcik (libero), Musielak, Prygiel, Gołaś. W drużynie mistrzów olimpijskich z Sydney nie wystąpił jeden z najlepszych graczy Nikola Grbic.

Po wtorkowej wygranej "biało-czerwonych" z Francją apetyty polskich kibiców na awans ich zespołu do półfinału Ligi Światowej wzrosły. Polakom nie udało się jednak zrewanżować Jugosławii za porażkę w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich w Sydney.

W pierwszym secie Jugosłowianie utrzymywali przewagę sięgającą pięciu punktów (13:8). Potem jednak po trzech skutecznych atakach Piotra Gruszki i dwóch punktach zdobytych z kolejnych zagrywek przez Marcina Prusa Polacy prowadzili 18:16. Nie potrafili jednak tej przewagi utrzymać i po ataku Ivana Milijkovica przegrali do 22.

Sytuacja powtórzyła się w drugim secie. Podopieczni trenera Ryszarda Boska prowadzili 17:15 i 18:16, aby w końcówce ponownie przegrać trzema punktami.

W trzecim secie warunki gry dyktowali goście, którzy do końca kontrolowali przebieg spotkania, zachowując bezpieczną przewagę. Polakom nie udało się sforsować potrójnego bloku przeciwników.