Brak seksu nie może być przyczyną rozwodu

Dodano:
Przyczyną rozwiązania małżeństwa nie może być w Korei Południowej to, że jeden z małżonków całymi latami odmawia drugiemu kontaktów seksualnych - orzekł Sąd Najwyższy tego kraju.

Jak informują w środę seulskie media, pozew rozwodowy złożył w 2007 roku mąż, który twierdzi, że nie uprawiał seksu z żoną od czasu ślubu w 2005 roku. Domagał się rozwiązania małżeństwa, twierdząc, że nie zostało skonsumowane. Sąd uznał jednak, że są szanse uratowania tego związku. W uzasadnieniu wskazano m.in., że trudno uznać nieodwracalny rozpad małżeństwa, jeśli żona nie godzi się na rozwód.

Sąd Najwyższy poczynił w swym orzeczeniu pewne zastrzeżenie - uznał, że rozwód można orzec, jeśli "dolegliwości fizyczne" któregoś z małżonków uniemożliwiają mu kontakty seksualne.

Reuters odnotowuje, że południowokoreańskie sądy od kilku lat starają się pohamować falę rozwodów.

PAP, mm

Proszę czekać ...

Proszę czekać ...

Proszę czekać ...

Proszę czekać ...