Chelsea z Pucharem Anglii

Dodano:
Piłkarze Chelsea Londyn, którzy w miniony weekend zapewnili sobie mistrzostwo Anglii, w sobotę wywalczyli puchar tego kraju. W finale na stadionie Wembley obrońcy trofeum pokonali Portsmouth 1:0. To szósty w historii Puchar Anglii zespołu "The Blues". Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla Chelsea Didier Drogba.
Piłkarze Portsmouth mogli na początku drugiej połowy objąć sensacyjne prowadzenie, ale w 55. minucie Kevin-Prince Boateng nie wykorzystał rzutu karnego. To nie był dobry dzień dla strzelców "jedenastek". W 88. minucie pomylił się również pomocnik Chelsea Frank Lampard.

Najbardziej niepocieszonym piłkarzem mistrza Anglii był Michael Ballack. Reprezentant Niemiec doznał w końcówce pierwszej połowy kontuzji stawu skokowego i nie mógł kontynuować gry. Jego występ w finałach mistrzostw świata w RPA stoi pod dużym znakiem zapytania.

Podopieczni Carlo Ancelottiego dzięki wygraniu Premier League już wcześniej zapewnili sobie występy w Lidze Mistrzów. Teoretycznie w Lidze Europejskiej powinien więc grać Portsmouth, ale tak się nie stanie. Działacze zadłużonego na ok. 120 milionów funtów klubu za późno złożyli odpowiednie dokumenty licencyjne. W tej sytuacji jego miejsce w LE zajmie siódmy zespół Premier League - Liverpool.