Rafał Górecki mistrzem Polski w snookerze

Dodano:
Rafał Górecki z Warszawy zwyciężył w otwartych mistrzostwach Polski w snookerze, które z udziałem 24 zawodników odbywały się w Zielonej Górze.
W decydującym pojedynku, trwającym pięć godzin, pokonał 7:4 obrońcę tytułu Michała Zielińskiego ze stołecznego Klubu Bilardowego 147 break. To  pierwszy złoty medal mistrzostw kraju w piętnastoletniej karierze Góreckiego.

Trzecie miejsce zajęli ex aequo Kacper Filipiak z klubu 147 break oraz wrocławianin Krzysztof Wróbel występujący w barwach zielonogórskiego klubu Hot Shots Masters.

Po zawodach ustalony został skład reprezentacji Polski na  mistrzostwa Europy, które w dniach 29 marca - 7 kwietnia odbędą się na Malcie. W turnieju drużynowym zagrają: Górecki, Wróbel i Marcin Nitschke, a indywidualnym do lat 21 Mateusz Baranowski, Adam Stefanów, Filipiak i Zieliński.