Vuelta a Espana: Gavazzi wygrał 18. etap

Dodano:
Włoch Francesco Gavazzi z grupy Lampre wygrał w czwartek 18. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, którego trasa długości 169,7 km prowadziła z Solares do Noja. Liderem pozostał nadal Hiszpan Juan Jose Cobo (Geox-TMC).
Gavazzi na 2 km przed metą wraz z Belgiem Kristofem Vandewalle (Quick-Step) uciekli z 12-osobowej grupy, która uzyskała nad peletonem ponad siedem minut przewagi. Na mecie szybciej finiszował Włoch i dzięki etapowemu zwycięstwu awansował w klasyfikacji generalnej z 56. na 50. miejsce.

Lider Juan Cobo przyjechał na metę na czele peletonu i został sklasyfikowany na 18. pozycji ze stratą 7.42 do zwycięzcy.

Bohaterem etapu był Portugalczyk Sergio Miguel Moreira Paulinho z zespołu Team RadioShack, który odjechał z czołowej grupy na 25 km przed metą. Przez ponad dwadzieścia kilometrów pedałował samotnie. Ucieczka została zlikwidowana 2 km przed metą; zmęczony Portugalczyk ostatecznie był 11. ze stratą 1.08 do Gavazziego.

Obaj Polacy Jarosław Marycz (Saxo Bank) i Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) przyjechali w głównym peletonie tracąc do zwycięzcy 7.42.