Polak jak Cristiano Ronaldo! Fenomenalny gol młodego talentu we Włoszech

Polak jak Cristiano Ronaldo! Fenomenalny gol młodego talentu we Włoszech

Kacper Urbański
Kacper Urbański Źródło:Newspix.pl / LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT
Przepięknego gola na Półwyspie Apenińskim strzelił Kacper Urbański. Mający zaledwie 18 lat ofensywny pomocnik popisał się efektownym uderzeniem przewrotką w meczu młodzieżowej drużyny Bologni. Rywalem był zespół U-19 Juventusu Turyn.

Kacper Urbański to zawodnik, o którym było głośno już dwa lata temu. Dokładnie 13 maja 2021 roku ofensywny pomocnik stał się najmłodszym Polakiem, który znalazł się na boisku włoskiej Serie A. Wychowanek Lechii Gdańsk dostał szansę na zaakcentowanie swojej obecności w jednej z najlepszej lig w Europie. Niestety, na tym symbolicznym epizodzie przygoda Urbańskiego z grą w elicie na Półwyspie Apenińskim.

Zawodnik urodzony w 2004 roku pozostał w Bolonii i regularnie grywa w zespołach młodzieżowych. Obecnie Urbański jest piłkarzem tzw. Primavery, czyli najstarszej drużyny wśród bezpośredniego zaplecza teamu z Serie A. Od 2021 roku Polak rozegrał dla zespołu U-19 już ponad 50 oficjalnych meczów.

Przepiękny gol przewrotką Kacpra Urbańskiego

W poniedziałkowym meczu Bologna U-19 zmierzyła się z rówieśnikami z Juventusu Turyn. Ostatecznie potyczka zakończyła się podziałem punktów (2:2). Wynik spotkania w 24 minucie na 2:0 dla przyjezdnych z Bolonii podwyższył Urbański. Polak popisał się kapitalnym uderzeniem przewrotką.

Co ciekawe, jeszcze przed przerwą gospodarze z Turynu zdołali wyrównać na 2:2. Ostatecznie w drugiej połowie obyło się bez kolejnych trafień, a zespół Urbańskiego wywiózł z trudnego terenu cenny remis. W ligowej tabeli rozgrywek U-19 Juventus sąsiaduje z Bologną, drużyny zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce.

Kacper Urbański jak Cristiano Ronaldo

Liderem rozgrywek jest Lecce, a wiceliderem Torino. Podium uzupełnia Frosinone. Jak zatem widać, to zupełnie inny układ sił aniżeli w przypadku rozgrywek seniorskich. Co więcej, w barażach o utrzymanie po 25 kolejkach, czyli na 16 miejscu jest… SSC Napoli.

Trafienie Urbańskiego wpadło akurat równo... pięć lat po słynnym uderzeniu Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów. Portugalczyk grał wówczas dla Realu Madryt, a jego gol uciszył trybuny stadionu Juventusu. Niektórzy internauci wprost zasugerowali, że Polak idealnie uczcił gola, którego zdobył CR7. W obu przypadkach mowa o przepięknych przewrotkach.

Robert Lewandowski mocno o reprezentacji. „To nie jest kadra dwóch zawodników”