Iga Świątek kolejny raz zapisała się w historii. Polka wyrównała dwa rekordy!

Iga Świątek kolejny raz zapisała się w historii. Polka wyrównała dwa rekordy!

Iga Świątek
Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / Zuma
Środowy pojedynek pomiędzy najlepszymi aktualnie polskimi tenisistkami nie przyniósł spodziewanych emocji. Iga Świątek bez najmniejszych problemów odprawiła w dwóch setach (6:1, 6:1) Magdę Linette. Była liderka rankingu WTA pobiła tego dnia dwa rekordy.

Iga Świątek i Magda Linette spotkały się w meczu 1/8 finału turnieju China Open. Zmagania prestiżowe, bo zaliczane do cyklu WTA 1000, więc jest o co grać. W grze pozostała już jednak tylko Świątek. Raszynianka rozbiła poznaniankę bez najmniejszych problemów, wygrywając 6:1, 6:1, rozstrzygając mecz w godzinę i sześć minut.

Iga Świątek zrównała się z Sereną Williams i Agnieszką Radwańską

Na profilu OptaAce na Twitterze (aka „X”) pojawiły się dwie bardzo ciekawe informacje dotyczące występu i ostatecznego sukcesu Świątek w starciu z Linette. Okazało się, że Polka odnosząc zwycięstwo nad swoją rodaczką, wyrównała dwa rekordy. Świątek w ostatnich sezonach to niemal specjalistka od wykreślania kolejnych wielkich wyników, bądź wskakiwania do list, na których staje razem z największymi legendami tenisa.

Tym razem rekordy są dwa. Pierwszy to statystyka, w której Polka zrównała się z Sereną Williams. Raszynianka jest drugą od 2009 roku zawodniczką, która na przestrzeni dwóch sezonów z rzędu była w stanie wygrać przynajmniej 20 meczów bez straty seta w turniejach rangi WTA 1000. Czyli najważniejszych i najtrudniejszych po tych zaliczanych do prestiżowego Wielkiego Szlema.

Młodsza z sióstr Williams, wg wielu najlepsza tenisistka w dziejach dyscypliny, dokonała tego w 2013 i 2014 roku. Świątek dopisała swoją historię w 2022 i 2023 roku.

Drugi rekord to wyrównanie osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej. Świątek podobnie jak „Isia” w latach 2012 i 2013 wygrała co najmniej 60 meczów w sezonie. Świątek w ubiegłym roku wygrała 64 razy. Środowa wygrana była sukcesem numer 60.

Kiedy Iga Świątek zagra swój kolejny mecz?

Po zwycięstwie nad Linette wiceliderka rankingu WTA może przygotowywać się do ćwierćfinału. Z kim zagra Świątek? Ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Francuzką Caroline Garcią a Ukrainką Anheliną Kalininą.

To spotkanie zaplanowano na czwartek, tj. 5 października, o 6:30 polskiego czasu. Faworytką z pewnością będzie Francuzka. Dopiero po tym rozstrzygnięciu będzie podany dokładny termin, w którym na kort powróci Świątek, w grze o półfinał imprezy w Pekinie.