Jest decyzja ws. ćwierćfinałów Pucharu Polski. Organizatorzy wybrali datę i godzinę

Jest decyzja ws. ćwierćfinałów Pucharu Polski. Organizatorzy wybrali datę i godzinę

Fortuna Puchar Polski
Fortuna Puchar Polski Źródło:Newspix.pl / Lukasz Grochala/Cyfrasport
Fortuna Puchar Polski wchodzi w decydującą fazę. Tylko cztery z ośmiu drużyn znajdą się w półfinale. Tak prezentuje się terminarz meczów ćwierćfinałowych

W grze o triumf w Fortuna Pucharze Polski pozostało tylko osiem drużyn, które powalczą w ćwierćfinale. Ostatnie spotkania w ramach PP rozegrane zostały 7 grudnia 2023 roku. To wtedy Lech Poznań, Piast Gliwice i WIsła Kraków wywalczyły kwalifikację do tej fazy turnieju. Wcześniej z 1/8 finału awansowały Korona Kielce, Raków Częstochowa, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin.

Sensacja w 1/8 finału Pucharu Polski

Największą sensacją jest absencja Legii Warszawa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Legioniści odpadli w 1/8 finału z Koroną Kielce. To spotkanie bardzo kiepsko zaczęło się dla Wojskowych. Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 17. minucie. Ronald Deaconu oddał silny strzał z dystansu, który Kacper Tobiasz ostatecznie obronił. Do wybitej futbolówki najszybciej dopadł Adrian Dalmau. Hiszpan bez większych problemów umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Wyrównanie padło dopiero w 42. minucie, a na listę strzelców wpisał się Tomas Pekhart. W drugiej połowie bramek nie oglądaliśmy, więc potrzebna była dogrywka. W 120 minucie Martin Remacle ustalił wynik tego spotkania, co sprawiło, że dość sensacyjnie Kosta Runjaić i jego podopieczni stracili szansę na tytuł.

Fortuna Puchar Polski: Terminarz ćwierćfinałów

W piątek 12 stycznia na platformie X (dawniej Twitter) organizatorzy Fortuna Pucharu Polski opublikowali terminarz ćwierćfinałów Fortuna Pucharu Polski. Mecze tej fazy turnieju zaplanowano w dniach 27-28 lutego. Najpierw we wtorek 27 stycznia (o godz. 17:30) na boisko wyjdą piłkarze Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa. Po tym spotkaniu (20:30) zmierzą się Lech Poznań z Pogonią Szczecin.

Dzień później, w środę 28 lutego Jagiellonia Białystok podejmie u siebie pogromców Legii Warszawa – Koronę Kielce. Na zakończenie tego dnia Wisła Kraków podejmie Widzew Łódź. Transmisję z tych spotkań będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport oraz online w internecie na platformie Polsat Box Go.

• Piast Gliwice – Raków Częstochowa (27 lutego, godzina 17:30);
  • Lech Poznań – Pogoń Szczecin (27 lutego, godzina 20:30);
  • Jagiellonia Białystok (Korona Kielce – 28 lutego, godzina 17:30);
  • Wisła Kraków – Widzew Łódź (28 lutego, godzina 20:30).