Cristiano Ronaldo osiągnął magiczną barierę. Jako pierwszy piłkarz w historii

Cristiano Ronaldo osiągnął magiczną barierę. Jako pierwszy piłkarz w historii

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Źródło:Newspix.pl
Cristiano Ronaldo napisał kolejną piękną historię w swojej karierze. Portugalczyk ma już na swoim koncie 900 goli w oficjalnych meczach!

Cristiano Ronaldo robi wszystko, by wciąż o nim mówiono i to mimo faktu, że od jakiegoś czasu wypisał się z europejskiej klubowej piłki. W ostatnim spotkaniu ligowym Al-Nassr z Al-Tae w Arabii Saudyjskiej dał popis swoich umiejętności. Ustrzelił klasycznego hattricka w drugiej połowie i każdą bramkę zdobył z gry.

Cristiano Ronaldo z 900 golami w karierze

Po pierwszej połowie spotkania Al-Nassr prowadził z Al-Tae 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Otavio i Abdulrahman Ghareeb, a rywale odpowiedzieli trafieniem Virgila Misidjana, który jednocześnie osłabił zespół, bo został również ukarany czerwoną kartką.

Druga część gry to już koncert jednego zawodnika. Mowa oczywiście o Cristiano Ronaldo, który trzy razy pokonał bramkarza drużyny przeciwnej, rozpoczynając strzelanie w 65. minucie. Dzięki niemu Al-Nassr rozbił rywali 5:1, a sam Portugalczyk zapisał się w historii piłki nożnej.

Jak poinformował statystyk piłkarski Wojciech Frączek, Cristiano Ronaldo został pierwszym piłkarzem w historii futbolu, który w oficjalnych meczach (łącznie z reprezentacjami juniorskimi i młodzieżowymi) strzelił 900 bramek (ma ich na koncie dokładnie tyle). To bariera, o której może pomarzyć wielu piłkarzy i do której dotrze zapewne niewielu graczy.

Cristiano Ronaldo się nie zatrzymuje

Tylko w obecnym sezonie Saudi Pro League portugalski gwiazdor zapisał na swoim koncie 26 goli. W lutym skończył 39 lat, ale jego postawa na boisku potwierdza, że wiek to tylko liczba. Jeśli natomiast spojrzymy na łączną liczbę hattricków w jego karierze, to także można być zdumionym. Ronaldo zgromadził ich bowiem aż 64. Teraz pozostaje tylko pytanie, jak bardzo jest jeszcze w stanie wyśrubować własne rekordy i ile czasu spędzi na piłkarskich boiskach.