Ronaldo, Ronaldo, Ronaldo - Real znów uciekł Barcelonie

Ronaldo, Ronaldo, Ronaldo - Real znów uciekł Barcelonie

Cristiano Ronaldo zdobył w tym sezonie już 40 bramek w lidze (fot. EPA/BALLESTEROS/PAP)
Real wygrał piłkarskie derby Madrytu na stadionie Atletico 4:1 i utrzymał czteropunktową przewagę w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy nad Barceloną. Hat-trickiem w meczu z Atletico popisał się Portugalczyk Cristiano Ronaldo.
"Królewscy" nie przegrali 17 kolejnego spotkania ligowego i  odparli atak Barcelony, która po 10 zwycięstwie z rzędu (4:0 w meczu z Getafe) zmniejszyła dystans do prowadzącego w tabeli Realu do jednego punktu.

Strzelecki festiwal Ronaldo rozpoczął się w 25 minucie, kiedy Portugalczyk popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. 10 minut po przerwie uderzeniem głową wyrównał Kolumbijczyk Radamel Falcao, który uzyskał 21 gola w  sezonie. Potem górą był jednak Real - w 68 minucie Ronaldo przymierzył z okolic narożnika pola karnego, a  lecąca z charakterystyczną rotacją piłka wylądowała pod poprzeczką bramki gospodarzy. Kwadrans później Ronaldo wykorzystał rzut karny, zdobywając trzecią bramkę tego wieczoru, a 40 w sezonie. W klasyfikacji strzelców La Liga Ronaldo wyprzedza obecnie Argentyńczyka Lionela Messiego z Barcelony o jedno trafienie. Wynik meczu ustalił w 88 minucie rezerwowy Jose Callejon.

Podopieczni trenera Jose Mourinho są coraz bliżej wyrównania rekordu wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie. Obecnie mają ich w dorobku 104 - tylko o trzy mniej niż w rekordowym pod tym względem sezonie 1989/1990.