Chorwacja wygrywa przed Euro. Dobry mecz bramkarza Wisły

Chorwaci byli lepsi (fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT)
Przygotowująca się do występu w mistrzostwach Europy piłkarska reprezentacja Chorwacji pokonała w meczu towarzyskim w Puli Estonię 3:1 (2:0).
W bramce reprezentacji Estonii całe spotkanie rozegrał Sergei Pareiko z Wisły Kraków, który uchronił gości od wyższej porażki, popisując się kilkoma efektownymi paradami. Chorwaci zagrali bez dwóch największych gwiazd - pomocnika Luki Modrica i napastnika Ivicy Olica.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił w 16. minucie kapitan Vedran Corluka, a dwie minuty później na 2:0, po świetnym podaniu urodzonego w Brazylii Eduardo da Silvy, podwyższył Nikola Kalinic. Trzeciego gola dla uczestników Euro 2012 zdobył w końcówce strzałem z pola karnego Ognjen Vukojevic.

Honorowe trafienie dla Estonii padło po uderzeniu z rzutu wolnego Konstantina Vassiljeva, po którym lekko kierunek lotu piłki zmienił Vukojevic. - Nie był to skład, który 10 czerwca rozpocznie mecz z Irlandią, ale test wypadł udanie - zaznaczył trener Chorwatów Slaven Bilic. 2 czerwca w Oslo Chorwacja zagra towarzysko z Norwegią.

Chorwacja - Estonia 3:1 (2:0)

Bramki: dla Chorwacji - Vedran Corluka (16), Nikola Kalinic (20), Ognjen Vukojevic (81); dla Estonii - Konstantin Vassiljev (83). Sędziował: Fabian Mihaly (Węgry).

Skład Chorwacji: Danijel Subasic - Vedran Corluka (80. Sime Vrsaljko), Gordon Schildenfeld (46. Josip Simunic), Domagoj Vida, Ivan Strinic - Tomislav Dujmovic (46. Ognjen Vukojevic), Milan Badelj, Ivo Ilicevic (60. Ivan Rakitic), Ivan Perisic (46. Niko Kranjcar) - Eduardo da Silva (60. Mario Mandzukic), Nikola Kalinic.