Hiszpania U-21  -  Włochy U-21
Hiszpania U-21   Włochy U-21
3 1
Reprezentanci Hiszpanii
To było widowisko godne półfinału Mistrzostw Europy U-21. Hiszpanie pokonali Włochów 3:1, a hat-tricka na swoim koncie zapisał Saul Niguez.

90+4 min.
KONIEC! Hiszpania i Niemcy w finale Euro U-21!
 90+2 min.
Akcja po drugiej stronie, ale Williams nie uderzył na tyle mocno, by zaskoczyć Donnarummę.
 90 min.
PELLEGRINI! Płaski strzał, ale Kepa złapał piłkę.
 89 min.
Ceballos opuszcza boisko. Na ostatnie minuty pojawia się Oyarzabal.
 88 min.
Garritano zmienia Benassiego.
 86 min.
Włosi są już bardzo nerwowi, ale starają się jeszcze podejść bliżej rywali.
 83 min.
Kolejna zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Deulofeu kończy występ, wchodzi Denis Suarez.
 81 min.
Posiadanie piłki: Hiszpania 63% - Włochy 37%
 79 min.
Ramirez schodzi z boiska. Zastąpi go Williams.
 77 min.
Cerri jest na boisku od niecałych trzech minut, a właśnie trafił do notesu sędziego.
 74 min.
GOOOOL! 3:1! Asensio biegł z piłką lewym skrzydłem i w porę zobaczył wbiegającego w pole karne Saula. Ten z pierwszej piłki uderzył przy samym słupku. Fenomenalna akcja i hat-trick reprezentanta Hiszpanii!
 73 min.
Cerri zmienił Petagnę.
 70 min.
Hiszpanie z zadziwiającą łatwością przedostali się w pole karne Włochów, ale za długo czekali ze strzałem.
 68 min.
Właśnie na to czekaliśmy jeszcze w pierwszej połowie. Mecz rozkręcił się na dobre, to będzie kapitalna końcówka!
 65 min.
GOOOOOOL! CO TAM SIĘ DZIEJE?! Hiszpania znowu prowadzi! Saul Niguez tym razem popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu. "Stadiony świata"!
 62 min.
GOOOOOL! 1:1! Źle w tej sytuacji zachowała się hiszpańska defensywa. Bernardeschi biegł bezkarnie wzdłuż pola karnego, aż w końcu płasko uderzył w kierunku bramki. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do siatki.
 61 min.
Zmiana w ekipie Włochów. Chiesa schodzi z boiska, a pojawia się za niego Locatelli.
 60 min.
Godzina gry za nami, a Włosi w bardzo trudnej sytuacji. W dziesiątkę muszą stawić czoła świetnie zorganizowanym w ataku Hiszpanom. A zostało jeszcze tyle czasu!
 59 min.
Włosi mają problem! Gagliardini dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska!
 58 min.
Bernardeschi fenomenalnie zagrał w pole karne, ale nikt nie zamknął tej akcji...
 56 min.
Calabria ukarany żółtą kartką.
 53 min.
GOOOOOOOL! 1:0 dla Hiszpanii! Ceballos prowadził piłkę, w końcu podał ją wzdłuż linii szesnastki. Bez przyjęcia lewą nogą fantastycznie uderzył Saul Niguez i otworzył wynik meczu.
 52 min.
Bernardeschi złapany na spalonym.
 51 min.
Piłka krąży między obrońcami hiszpańskiej drużyny. Na razie nic z tego nie wynika.
 48 min.
Spokojny początek drugich 45 minut. Hiszpanie rozgrywają piłkę, Włosi cofnięci.

Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Przerwa! To było niezłe 45 minut, ale czekamy na więcej ciekawych sytuacji.
 45 min.
Benassi ukarany żółtą kartką za faul na Deulofeu.
 44 min.
PETAGNA! Niezły strzał, ale jednak zbyt słaby. Kepa nie dał się zaskoczyć.
 41 min.
Od dobrych kilku minut nie oglądamy żadnych ciekawych sytuacji. Sporo walki na środku boiska.
 38 min.
Sporo jakości piłkarskiej po obu stronach, brakuje tylko goli. Ostatnie kilka minut pierwszej połowy.
 35 min.
RAMIREZ! Strzał z dystansu, ale nad poprzeczką.
 34 min.
Nikt w tym meczu nie potrafi wypracować sobie wyraźnej przewagi. W pierwszej połowie oglądamy bardzo wyrównane starcie.
 31 min.
DEULOFEU! Sędzia puścił grę, Hiszpan wbiegł w szesnastkę i bez zastanowienia huknął w kierunku bramki. Zabrakło precyzji.
 29 min.
Rzut wolny dla Hiszpanów. Wcześniej długo próbowali wypracować sobie pozycję do strzału.
 25 min.
Ależ Kepa musi być czujny między słupkami. Włosi mają swoje "5 minut", ale nikt nie zdołał wykończyć akcji.
 23 min.
Ale szczęście mieli Hiszpanie! Arrizabalaga odbił piłkę po strzale Pellegriniego.
 21 min.
Mieliśmy próbkę możliwości Asensio, który z łatwością minął dwóch rywali i przedzierał się w kierunku bramki. Ostatecznie nic nie wyszło z tej akcji, ale Włosi muszą uważać na takie indywidualne szarże Hiszpanów.
 19 min.
Strzał Deulofeu i interwencja Donnarummy.
 15 min.
Chiesa wpadł z piłką w pole karne, ale zapędził się w tej akcji i nic z tego nie wyszło, strata.
 12 min.
Hiszpanie powoli, ale konsekwentnie zdobywają teren. Włosi są czujni, i tylko gdy zdarzy się okazja, kontrują.
 10 min.
Strzał Ceballosa, rykoszet i rzut rożny dla Hiszpanów. Po dośrodkowaniu z narożnika Donnarumma przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!
 7 min.
Bernardeschi uderzył zza pola karnego, jednak niecelnie. Czekamy na pierwszą akcję Hiszpanów!
 6 min.
Włosi zdominowali grę w pierwszych minutach. Mamy jednak przerwę, bo na boisku leży Gagliardini. Wydaje się jednak, że będzie mógł grać dalej.
 3 min.
CHIESA! Pierwszy strzał, ale pewny chwyt hiszpańskiego bramkarza.

Gramy!
 20:54
Po dramatycznym meczu w Tychach w finale zameldowali się Niemcy. Jak będzie w Krakowie? Liczymy na wielkie emocje!
 20:00
Składy:

Hiszpania: Arrizabalaga - Bellerin, Mere, Vallejo, Jonny - Ceballos, Llorente, Niguez - Deulofeu, Asensio, Ramirez

Włochy: Donnarumma - Calabria, Caldara, Rugani, Barreca - Benassi, Gagliardini, Pellegrini, Chiesa - Petagna, Bernardeschi

Hiszpania i Włochy to dwie reprezentacje uznawane za faworytów Euro U-21. Zespół Alberta Celadesa rozpoczął turniej rozgrywany w Polsce od efektownego zwycięstwa z Macedonią 5:0. To był wielki dzień dla Marco Asensio, który został najlepszym zawodnikiem spotkania. Gracz Realu Madryt skompletował w Gdyni hat-tricka. W drugim spotkaniu Hiszpanie nie mieli już tak łatwo, ale ostatecznie wygrali z Portugalią 3:1. Na koniec grupowej rywalizacji zespół z Półwyspu Iberyjskiego zdobył trzy punkty w starciu z Serbią i przypieczętował awans do półfinału.

Włosi dostali się do kolejnej fazy Euro U-21 z „grupy śmierci”. Turniej zaczęli od pewnego zwycięstwa z Danią 2:0, ale później zaliczyli dużą wpadkę przegrywając z Włochami 1:3. Decydujący był mecz z Niemcami. Skromne zwycięstwo 1:0 pozwoliło Włochom zakończyć grupowe zmagania na pierwszym miejscu.

– Nie myślę już o poprzednich spotkaniach i błędach. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu – powiedział na konferencji prasowej przed półfinałowym meczem włoski bramkarz Gianluigi Donnarumma. Z kolei trener Luigi Di Biagio poinformował, że „wszyscy jego piłkarze są gotowi do gry, pomijając lekkie urazy, których doznali wcześniej”. To nie oznacza jednak, że Włosi nie będą osłabieni. Za kartki pauzować musi obrońca Andrea Conti oraz napastnik Domenico Berardi.

Z hiszpańskiej ekipy przed wtorkowym starciem głos zabrał m.in. Asensio, który jest świadomy siły rywali. – Przed nami wielki mecz – zapowiadał pomocnik „Królewskich”.

twittertwitter

Zanim w Krakowie Hiszpanie zmierzą się z Włochami, w Tychach o godz. 18:00 odbędzie się pierwszy mecz półfinałowy Euro U-21, w którym Anglia zagra z Niemcami. Zapowiedź tego spotkania oraz więcej szczegółów na temat zakończenia fazy grupowej również można znaleźć na Wprost.pl.