Anglia melduje się w półfinale MŚ. Pickford znów bohaterem!

Anglia melduje się w półfinale MŚ. Pickford znów bohaterem!

Jordan Pickford
Jordan Pickford Źródło: Newspix.pl / ZUMA
W sobotę 7 lipca reprezentacja Anglii zgodnie z oczekiwaniami odprawiła Szwecję do domu i pozwoliła kibicom na jeszcze głośniejsze śpiewy o futbolu powracającym na swoje miejsce. Imprezę sponsorował Jordan Pickford, który kilkakrotnie w pojedynkę ratował swój zespół przed utratą gola i pozwolił zakończyć to spotkanie wynikiem 0:2.

Mecz na stadionie w Samarze zaczął się dość nerwowo, ale to Anglicy pierwsi otrząsnęli się z presji wywołanej wagą spotkania. Do 30. minuty jednak atakowali niezbyt przekonująco. Dopiero strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dał im upragnione prowadzenie i pozwolił ustawić ten mecz pod swoje dyktando. Swojego pierwszego gola zdobył obrońca Harry Maguire, a asystował najstarszy w zespole Ashley Young. W ostatnich minutach pierwszej części gry dwie sytuacje sam na sam miał jeszcze Raheem Sterling, ale w żadnej z nich nie potrafił wbić piłki do bramki strzeżonej przez Olsena.

Prawdziwą ofensywę Szwedzi rozpoczęli dopiero w drugiej połowie. Ich zapał zdecydowanie studził jednak młody bramkarz reprezentacji Anglii Jordan Pickford, który w niesamowity sposób zatrzymywał wszystkie strzały przeciwników. Jego koledzy odwdzięczyli się golem w 59 minucie, kiedy Jesse Lingard dośrodkowywał, a Delle Alli strzelał głową obok bezradnego Robina Olsena.

Ten gol nie podłamał Szwedów, za to odrobinę za bardzo rozluźnił Anglików. Obrońcy kilka razy dopuścili do bardzo groźnych sytuacji, pozwalając wykazać się Pickfordowi. Ten już w kolejnym meczu stanął na wysokości zadania, nie zapominając oczywiście o ciągłym ruganiu swoich ospałych defensorów. W ostatnich minutach Szwedom brakowało jednak sił, a Anglicy umiejętnie rozgrywali między sobą piłkę, pozwalając się faulować przeciwnikom. Bezpiecznie dowieźli swój wynik do końca spotkania i mogą teraz czekać na wynik drugiego meczu tego dnia. Rosja – Chorwacja już o godzinie 20. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.

Czy Anglia pożre Szwecję w drodze do półfinału? Kibice już wiedzą: „It's coming home!”

90 min. +5
KONIEC! Anglia w półfinale!
 90 min. +3
Żółta kartka dla Larssona, który sfrustrowany kopnął Kane'a.
 90 min. +2
Pressing Rashforda i aut dla Anglii. Kibice śpiewają "God Save the Queen"
 90 min. +1
Sędzia doliczył 5 minut.
 90 min.
Ostatnia zmiana. Schodzi Raheem Sterling, w jego miejsce Marcus Rashford!
 90 min.
Augustinsson! Ponad bramką!
 89 min.
Maguire faulował Granqvista tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Szwedów. Teraz albo nigdy?
 88 min.
Nieporozumienie Delpha ze Sterlingiem i zmarnowana okazja!
 87 min.
Posiadanie piłki 43 do 57 proc. na korzyść Anglików.
 86 min.
Harry Maguire ukarany żółtą kartką za faul na Guidettim.
 86 min.
Lingard faulowany w okolicy pola karnego Szwedów. Będzie dośrodkowanie pod bramkę Olsena.
 85 min.
Granqvist faulował w ataku. Do końca meczu już tylko 5 minut.
 84 min.
Zmiana w zespole Anglików. Schodzi Jordan Henderson. W jego miejsce Eric Dier.
 83 min.
Trippier... za mocno! Bramkarz przepuścił tę piłkę poza boisko.
 83 min.
Trippier faulowany na połowie przeciwnika. Ludwig Augustinsson bardzo boleśnie wpadł w Anglika.
 81 min.
Czubkiem nogi wybija piłkę Young. Doświadczony obrońca przerwał groźną akcję!
 81 min.
Gra wznowiona. Szwedzi już nie wymieniają dziesiątek podań. Teraz jak najszybciej starają się przedostać pod pole karne Pickforda.
 80 min.
Delle już poza boiskiem. Tak cieszył się z gola:
 79 min.
Ashley Young bezpardonowo potraktował przeciwnika. Sędzia mógł chyba pokazać tu żółtą kartkę.
 78 min.
Błąd Maguire'a w środku, ale koledzy ratują sytuację. Szwedzi nie zakończyli akcji strzałem.
 77 min.
Kane do Trippiera, Trippier dośrodkowuje i w ostatniej chwili wybija Emil Krafth! Dobra akcja Anglików.
 75 min.
Do końca meczu zostało 15 minut. Delle Alli schodzi z boiska. W jego miejsce Fabien Delph.
 75 min.
Dwóch szwedzkich zawodników nie podnosi się z murawy. Viktor Claesson i Sebastian Larsson sygnalizują jakieś urazy. Po dłuższej chwili wstają jednak i wracają do gry.
 73 min.
Lingard genialnie minął dwóch przeciwników, ale jego podanie do Sterlinga zdecydowanie za mocne. Chyba za bardzo ucieszył się swoim dryblingiem.
 71 min.
I PO RAZ KOLEJNY PICKFORD! Jak obrońcy mogli dopuścić do tego strzału? Uderzał Berg.
 70 min.
Słuchając trybun można odnieść wrażenie, że jest to mecz między Anglią, a Rosją. Co chwilę śpiewy Wyspiarzy przerywają donośne okrzyki "Rossija, rossija!".
 69 min.
Z rzutu rożnego Trippier. Piłka mija wszystkich i od obrońców budują akcję Anglicy. W tej fazie meczu dużo szybciej przenoszą jednak akcje pod pole karne przeciwnika.
 68 min.
Sterling doprowadził piłkę do pola karnego Olsena, a później uderzał Alli, ale był to strzał zablokowany.
 67 min.
Tak swojego gola strzelał Alli:
 66 min.
MAGUIRE! Dobijał piłkę po zamieszaniu w polu karnym. Mocno ponad bramką!
 65 min.
Sterling wywalczył rzut rożny.
 64
Schodzi też Forsberg. W jego miejsce Martin Olsson.
 63 min.
Pierwsza zmiana w zespole Szwecji. Schodzi Ola Toivonen. W jego miejsce John Guidetti.
 61 min.
I w tym właśnie momencie Szwedzi udowodnili, że nie można ich skreślać! Koronkową akcją kompletnie rozegrali obrońców! Powstrzymał ich dopiero Pickford! Bramkarz Anglików bohaterem tej sytuacji!
 60 min.
Do końca meczu pół godziny. Szwedzi wyglądają naprawdę słabo. Anglia nie rezygnuje i ponawia soje ataki.
 58 min.
Strzał głową i Anglia prowadzi 2:0! Dośrodkowywał Jesse Lingard, który chwilę wcześniej próbował strzału z dystansu.
 58 min.
DELLE ALLI!!!
 58 min.
GOOOOOOOOL!!!!!
 57 min.
Rzut rożny dla Anglii... wybija Lindeloef!
 55 min.
Teraz Kane odrobinę za mocno dogrywał do kolegi! Anglicy czują się świetnie w tej grze z kontry. Nie wróży to dobrze Szwedom.
 54 min.
Teraz Sterling dośrodkowywał do Kane'a, ale nie udało się oddać celnego strzału! Dobre podanie.
 53 min.
Trwa oblężenie bramki Olsena. Anglicy próbowali trzykrotnie, ale bez gola.
 52 min.
Angielscy kibice urządzili sobie na trybunach prawdziwą imprezę. Od kilku minut rozbrzmiewa melodia z utworu Earth, Wind & Fire – "September". Utwór kibiców można znaleźć na Youtube pod nazwą "Going All The Way".
 51 min.
Forsberg spróbował strzału z dystansu. Piłka wysoko nad bramką Pickforda, ale bramkarz i tak wściekły na swoich kolegów.
 50 min.
Toivonen przewraca się pod naciskiem Trippiera, ale nie było tam faulu. Przy piłce Anglicy.
 49 min.
Trippier głową zagrywał w pole karne Szwedów, ale obrońcy byli na miejscu.
 48 min.
Berg ładną sztuczką chciał oszukać Hendersona, ale gracz Liverpoolu odbiera mu piłkę.
 47 min.
ALEŻ PICKFORD TO OBRONIŁ! Berg bardzo mocno uderzał głową przy lewym słupku!
 46 min.
Od zdecydowanego ataku zaczęli Szwedzi. Aut na wysokości pola karnego dla zawodników Janne Anderssona.
 46 min.
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Anglicy zdecydowanie lepiej powinni wykańczać nadarzające się okazje. Jak wszyscy fani piłki wiedzą, te niewykorzystane bardzo lubią się mścić, a wynik 1:0 to na tym turnieju praktycznie żadne zabezpieczenie.

Szwedzi bronili się całkiem dobrze, ale w momencie, gdy stracili pierwszego gola, ich koncentracja gdzieś uleciała. W końcówce pierwszej połowy dopuścili do kilku bardzo groźnych akcji.
 45 min.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY Anglia po golu z rzutu rożnego prowadzi ze Szwecją!
 45 min.
STERLING! Znów sam na sam! Idealnie przyjął, z łatwością minął bramkarza, ale później za długo czekał i nie potrafił umieścić piłki w siatce! Tylko rzut rożny!
 44 min.
Sterling nie strzela sam na sam z Olsenem! Dopiero po chwili sędzia Bjorn Kuipers odgwizdał spalonego. Zawodnik Manchesteru City musi takie sytuacje wykańczać dużo lepiej.
 43 min.
STERLING! Opanował piłkę w polu karnym, ale w ostatniej chwili wybił mu ją Lindeloef!
 42 min.
Niezłe dogranie w pole karne Pickforda, ale łapie bramkarz Anglii.
 41 min.
Sterling z Lingardem próbowali wymyślić coś w polu karnym Olsena, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
 40 min.
Do końca pierwszej połowy jeszcze 5 minut. Szwecja wciąż bez celnego strzału.
 39 min.
I jeszcze jedno ujęcie:
 38 min.
Ekdal wbiegł między trzech przeciwników, piłkę wybija Walker.
 37 min.
Pickford pewnie łapie piłkę. Szwedzi nieśmiało próbują ataków. Do tej pory nie stworzyli sobie jednak żadnej groźnej sytuacji.
 35 min.
Niezłe ujęcie. Wokół same żółte koszulki, ale nikt nie zatrzymał strzału Maguire'a:
 34 min.
Świetne zagranie Pickforda do Trippiera. Później strzelał Henderson, ale znacznie nad bramką.
 33 min.
Na stadionie w Samarze chóralne śpiewy Anglików.
 31 min.
Obrońca Leicester City daje prowadzenie strzałem głową z rzutu rożnego. Nie upilnował go Forsberg, a Olsen nie miał szans przy tym uderzeniu.
 30 min.
HARRY MAGUIRE!
 30 min.
GOOOOOOOL!!!!!
 29 min.
Trippier za mocno wrzucał, ale Anglia ma rzut rożny!
 29 min.
Kolejne dośrodkowanie w pole karne Olsena! Na raty wybijają Szwedzi.
 28 min.
Granqvist wybija dośrodkowanie Younga.
 28 min.
I kolejny atak od obrońców zaczynają budować Anglicy. Być może mogliby to robić odrobinę szybciej. Czas gra na korzyść Szwedów, którzy wiedzą, że presja w tym spotkaniu ciąży na przeciwnikach.
 26 min.
Berg przejął długą piłkę i wyglądało to bardzo groźnie, ale sędzia odgwizdał spalonego. Powtórka pokazała jednak, że o żadnym spalonym nie mogło być mowy! Duży błąd arbitrów tego spotkania..
 24 min.
Olsen! Złapał podanie zmierzające w stronę Kane'a. Być może Angielski napastnik mógł ostrzej ruszyć do tej piłki.
 22 min.
Anglicy wymienili na połowie Szwedów mnóstwo podań, ale ostatecznie zostali wypchnięci aż pod swoją bramkę! Przypominało to trochę mecze naszej reprezentacji na tym turnieju. Na szczęście w tym wypadku oszczędzono nam podania do bramkarza.
 20 min.
Young mimo asysty obrońcy zdołał dośrodkować piłkę, ale po jej wybiciu gracze w żółtych koszulkach ruszyli do kontry. Wszystko przerwał dopiero Kyle Walker.
 18 min.
KANE! Było blisko! Dobrą piłkę wystawił mu Sterling, który obiegł jednego ze Szwedów jak pachołek na treningu! To mogło się podobać.
 18 min.
Piłka częściej w posiadaniu Anglików. 39 do 61 proc. Nie przekłada się to jednak na żadne akcje. Jedyny strzał w tym meczu oddał jak dotąd Claesson .
 17 min.
Ola Toivonen wyblokowany przez Stonesa bez żadnych problemów. Od bramki Pickford.
 16 min.
Harry Kane walczył o piłkę przy linii bocznej. Koledzy jednak nie pomogli i w ataku Szwedzi.
 15 min.
Claesson mógł podawać prostopadle do kolegi, ale podanie przeciął jeden z obrońców. To wyglądało groźnie!
 13 min.
Lingard wygrał walkę o górną piłkę i rozpoczął atak pozycyjny swojego zespołu. Po wielu podaniach Ashley Young zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. W ten sposób jednak trudno będzie pokonać rosłych Szwedów.
 11 min.
Viktor Claesson z dystansu! Obok bramki. Pickford pokrzykuje na kolegów, którzy dali za dużo miejsca pomocnikowi Szwecji.
 10 min.
Lingard dobrze wycofał do Walkera, ten dośrodkowuje, ale prosto w ręce Olsena.
 9 min.
Sterling naciskał Granqvista, ale Anglia tylko od autu.
 9 min.
Delle Alli bardzo niecelnie. Posłał piłkę poza boisko, co spotkało się z oburzoną reakcją kibiców.
 8 min.
Andreas Granqvist nie dał się oszukać sztuczce przeciwnika i przytomnie wybijał piłkę.
 6 min.
Delle Alli zagrywał do Kane'a ale za mocno! Nerwy dają znać o sobie. To mogła być świetna sytuacja dla Anglików.
 5 min.
Widać, że obie drużyny czują wagę tego spotkania i boją się rzucić na przeciwnika od samego początku. Komentatorzy sportowi mówią o takich momentach gry "piłkarskie szachy". Bardziej właściwie byłoby powiedzieć, że gracze obu drużyn "czają się", zamiast ruszyć do przodu.
 4 min.
Trippier zagrywał do Lingarda, który był jednak na pozycji spalonej. Gracz Manchesteru United nawet nie ruszył za podaniem.