FC Barcelona - AC Milan

FC Barcelona - AC Milan

Messi walczy o piłkę (fot. /AGENZIA ALDO LIVERANI SAS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
FC Barcelona pokonała AC Milan 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Katalończycy musieli odrobić dwie bramki straty z San Siro i szybko wzięli się do pracy. Dwie pierwsze bramki zdobył Messi - w 5. i 39. minucie. W drugiej połowie strzelali Villa w 55. minucie i Jordi Alba w doliczonym czasie gry.
 22:36
Chóralne śpiewy hymnu Barcy na trybunach Camp Nou. Nikt nie opuszcza swojego krzesełka.
 90+3 min.
Koniec! Barcelona cztery, Milan zero! Blaugrana wróciła z długiej podróży, ale odniosła dzisiaj fenomenalne zwycięstwo! Awans Katalończyków w doskonałym stylu!
 90+2 min.
Messi przejmuje piłkę na własnej połowie. Gra na skrzydło do rozpędzonego Alexisa, który odgrywa w pole karne do zasuwającego niczym Usain Bolt Alby. Hiszpan sam na sam pokonuje Abbiatiego!
 90+2 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! JORDI ALBA! PO MECZU!
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 89 min.
Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Katalończycy szanują piłkę.
 89 min.
Adriano rusza z kontrą. Messi świetnie wychodzi mu w polu karnym, ale Adriano zbyt długo zwleka z dograniem mu. W końcu piłka trafia do Alvesa, który zdobywa rzut rożny.
 87 min.
Messi rusza z kontrą. Przed polem karnym próbuje grać klepkę z Sanchezem, ale podanie zwrotne nie dociera do Argentyńczyka.
 86 min.
Katalończycy wiedzą, że w tym momencie przypadkowy gol ich pogrąży. Chyba trochę podświadomie się wycofują pod własną bramkę. Dość powiedzieć, że rywalom przeszkadza nawet Messi.
 84 min.
Blaugrana wróciła do ustawienia z czterema obrońcami.
 83 min.
Ostatnia zmiana w katalońskim zespole. Pedro zastępuje Adriano.
 82 min.
ROBINHO! Ależ miał szansę! Bojan przedarł się skrzydłem, wygrał pojedynek z Pique i wyłożył piłkę na siódmy metr Robinho. Alba w ostatniej chwili zablokował jego strzał.
 78 min.
GOL? NIE! Sanchez startuje do piłki, mija bramkarza, umieszcza piłkę w siatce, ale jest spalony. Inna sprawa, że dosłownie... pięciocentymetrowy.
 78 min.
Korner dla gospodarzy. Xavi dośrodkowuje, Abbiati łapie.
 77 min.
Na boisku melduje się Puyol. Zmienia Mascherano.
 77 min.
Fenomenalna akcja Alby. Rozpędził się z piłką, przegrał piłkę z Iniestą i wpadł w pole karne. Tam chciał wbić futbolówkę pod bramkę, ale został zablokowany. Będzie korner.
 75 min.
Zmiana w Blaugranie. Villa schodzi z boiska, zmienia go Alexis Sanchez. Zmiana też u gości, już ostatnia. Flaminiego zmienia Bojan, były zawodnik FC Barcelony.
 74 min.
Messi trafia prosto w mur. Nie wychodzą Argentyńczykowi rzuty wolne w 2013 roku.
 73 min.
Messi obraca się z piłką na dwudziestym metrze i już chce strzelać, ale... jest faulowany. Będzie rzut wolny.
 71 min.
Prostopadłe podanie w pole karne do Messiego. Argentyńczyk ma jednak piłkę na prawej nodze i nie decyduje się na strzał, zamiast tego wycofuje piłkę.
 70 min.
Barcelona ma problemy z realizowaniem taktyki. Raz, że ma już korzystny rezultat i delikatnie zeszło z niej powietrze, dwa, że wyżej wyszedł Milan. A gospodarze przygotowali się do innej gry.
 68 min.
Ależ kocioł pod bramką Barcelony! Pique przypadkiem przejął piłkę, do której ruszył Valdes. Przez chwilę większość bramki była pusta, ale nikt nie zdołał skierować futbolówki do siatki.
 67 min.
Goście misternie konstruują swój atak. W końcu Flamini podaje do... Valdesa.
 64 min.
Goście coraz bardziej wychodzą z własnej połowy. Nie mają jednak wyjścia - muszą odrabiać straty. Na ten moment awans da im jedna bramka.
 62 min.
Messi! Przyjął piłkę na klatkę piersiową i z 20 metrów uderzył tuż ponad poprzeczką z woleja.
 60 min.
Zmiany w drużynie z Mediolanu. Ambrosiniego zastępuje Muntari, a Nianga Robinho.
 58 min.
Blaugrana już gra swoje. Tiki-taka i odbiór jak za najlepszych lat.
 55 min.
Barcelona przejmuje piłkę na połowie rywala. Xavi gra w pole karne do Villi. Napastnik wchodzi w szesnastkę, przejmuje piłkę i uderza na dalszy słupek! Mierzone, techniczne uderzenie.
 55 min.
GOOOOOOOOOL! DAVID VILLA!
 54 min.
Żółta kartka dla Mexesa. Jedo drugi faul na Messim w ciągu kilku minut.
 52 min.
Rzut rożny dla Rossonerich. Niang dośrodkowuje, Boateng uderza z woleja prosto w trybuny Camp Nou.
 51 min.
Messi gra prostopadle w pole karne do Villi. Napastnik dochodzi do piłki i próbuje odegrać do Messiego z powrotem - podaje za słabo.
 50 min.
Sytuacja zaczyna wracać do normy. Tej z pierwszej połowy.
 48 min.
Messi! Ale się rozpędził z piłką - minął jednego obrońcę, obok drugiego oddał strzał z pola karnego. Abiatti obronił.
 47 min.
Na druga połowę odważniej wyszedł Milan. Wysoki pressing gości, który delikatnie zaskoczył Blaugranę.
 46 min.
Wracamy do gry. Na ten moment mamy dogrywkę.
 45+1 min.
Przerwa. FC Barcelona absolutnie demoluje swoich rywali, ale pamiętajmy o słupku Nianga. Z drugiej strony gdyby nie Abbiati byłoby już 4:1. Świetne widowisko na Camp Nou.
 45+1 min.
Żółta kartka dla Flaminiego.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 44 min.
Barcelona dalej w natarciu. Gospodarze chcą jak najszybciej rozstrzygnąć dwumecz - teraz już mogą!
 41 min.
Żółta kartka dla Pedro.
 39 min.
Ależ ma dzisiaj pewną lewą nogę Argentyńczyk! Iniesta przejął piłkę na połowie gości. Szybko wiedział do kogo zagrać. Messi z 17 metrów strzelił nogą prosto do bramki. Idealnie przymierzył po ziemi, trybuny są w ekstazie!
 39 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MESSI PO RAZ DRUGI!
 38 min.
NIANG TRAFIŁ W SŁUPEK! Ależ miał sytuację zawodnik gości! Koszmarny błąd Mascherano! Stoper Blaugrany chciał odbić piłkę głową, ale zagrał za siebie, a był ostatnim obrońcą! Niang ruszył sam na sam z Valdesem, ale trafił w słupek!
 36 min.
Próba szybkiego zagrania w pole karne gości. Długa piłka do Villi. Futbolówkę łapie jednak bramkarz Milanu. A Villa i tak był na spalonym.
 34 min.
Szybka kontra Milanu. El Shaarawy dostaje piłkę na skrzydle, zbiega do środka i uderza po ziemi. Valdes pewnie broni.
 32 min.
1/3 meczu z nami. W ćwierćfinale wciąż Rossoneri.
 30 min.
Niang dośrodkowuje w pole karne Barcy, El Shaarawy próbuje uderzać przewrotką. Robi to tak, że piłka wylatuje na aut.
 28 min.
Gospodarze nie tworzą sobie już tak doskonałych okazji, ale rzecz jasna ciągle są w ataku. Goście wciąż ukryci we własnym polu karnym.
 25 min.
Barcelona powoli traci impet. Czyżby Milan przetrwał początkowy napór? Gdyby nie Abiatti piłka wpadłaby do siatki już trzykrotnie!
 22 min.
Żółta kartka dla Boatenga.
 21 min.
Rzut wolny dla Katalończyków. Dziwne rozegranie, ale piłka koniec końców odbija się od muru.
 18 min.
Rzut rożny dla Blaugrany. Krótkie rozegranie, dośrodkowanie Messiego i kolejny korner. Drugie dośrodkowanie już prosto w pole karne - goście wybijają.
 17 min.
XAVI! Bomba po ziemi z 20 metrów leciała idealnie na dalszy słupek. Abiatti znowu ratuje swój zespół - trąca piłkę koniuszkami palców! Niesamowita dominacja gospodarzy.
 16 min.
Rzut rożny dla Milanu. El Shaarawy dośrodkowuje, małe zamieszanie, w końcu piłka ląduje w rękawicach Valdesa.
 13 min.
INIESTA TRAFIŁ W POPRZECZKĘ! Świetny wolej Hiszpana! Abbiati jednak trącił piłkę i ta obiła poprzeczkę. Na futbolówkę nabiegł Messi, ale trafił tylko w boczną siatkę.
 12 min.
Messi przekombinował! Mógł uderzać tak jak w piątej minucie, ale chciał zagrać krótko do wchodzącego Iniesty. Obrońcy przechwycili piłkę.
 11 min.
Grę gospodarzy doceniają kibice - doping jest intensywny jak rzadko kiedy. Tymczasem w polu karnym Milanu wywrócił się Pedro. Sędzia nie reaguje.
 9 min.
Pierwsza próba gości. Piłka w pole karne do El Shaarawy'ego, któremu jednak piłka odskoczyła i oddał słaby strzał.
 6 min.
Barcelona nie hamuje. Messi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale Villa nie pozbył się krycia.
 5 min.
Nieprawdopodobnie to Argentyńczyk zrobił! Przyjął piłkę 20 metrów od bramki i w otoczeniu sześciu (!) rywali huknął prosto w okienko! Abbiati nawet nie zareagował!
 5 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! MESSI! CUDOWNE TRAFIENIE!
 3 min.
Barcelona stara się jak najwięcej piłek wbijać w pole karne Milanu. Rossoneri na razie sprawnie blokują wszystkie próby, po czym wybijają piłkę. I wszystko zaczyna się od nowa.
 2 min.
Barcelona ustawiona zgodnie z przewidywaniami trójką w obronie. Dani Alves jest ustawiony znacznie wyżej. Na szpicy klasyczna dziewiątka - Villa.
 1 min.
Gramy.
 20:41
Piłkarze wychodzą na murawę. Na trybunach Camp Nou olbrzymia kartoniada pokrywająca cały stadion. Wspaniały widok.
 20:18
Składy:

FC Barcelona:
Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Villa

AC Milan: Abbiati - Abate, Mexes, Zapata, Constant - Montolivo, Ambrosini, Flamini - Niang, Boateng, El Shaarawy

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
Barcelona jest w kryzysie. Jej porażkę z AC Milanem 0:2 początkowo uznano za bolesny, ale mimo wszystko wypadek przy pracy. Później przyszły jednak dwa kolejne przegrane mecze z Realem Madryt, który przez tyle lat na drużynę z Barcelony nie potrafił znaleźć argumentów.

Dla wielu ekspertów stało się jasne, że katalońska drużyna, której jeszcze kilka lat temu wieszczono, że może przegrać tylko sama ze sobą, znalazła się w największym kryzysie od lat. Początkiem tego kryzysu była właśnie porażka z Rossoneri. Sytuacja wicemistrzów Hiszpanii (którzy jednak pewnie zmierzają po czwarty w ciągu pięciu lat tytuł mistrzowski) jest na wskroś beznadziejna. Odrobić dwie bramki z meczu wyjazdowego na tym poziomie rozgrywek Ligi Mistrzów jest rzeczną niezwykle trudną.

Rossoneri nawet nie ukrywają, że na Camp Nou przyjeżdżają bronić rezultatu, który osiągnęli na własnym obiekcie. Massimiliano Allegri wedle pogłosek może się dzisiaj zdecydować na ustawienie z pięcioma pomocnikami. Wszystko po to, aby zamknąć Barcelonie drogę do bramki i zmusić ją do bezmyślnego klepania piłki 35 metrów od linii bramkowej. Rewolucję taktyczną szykują jednak podobno również gospodarze. Duma Katalonii ma dzisiaj wyjść na boisko ofensywna jak nigdy w tym sezonie, z trzema zamiast czterech obrońców .

Do składu gospodarzy na dzisiejsze spotkanie ma wrócić Xavi. Czy trapiony ostatnio kontuzjami pomocnik będzie w stanie pomóc swojej drużynie? Przekonamy się wieczorem. W Milanie z kolei zabraknie jednego z napastników, Pazziniego. Biorąc jednak pod uwagę taktykę, którą mają zastosować Włosi, nie jest to zbyt wielka strata dla mediolańskiego zespołu.