NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Dante i Lewandowski walczą o piłkę (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z Bayernem Monachium w meczu 32. kolejki Bundesligi. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Kevin Grosskreutz. W 23. minucie gola wyrównującego strzelił Mario Gomez. W 60. minucie rzut karny zmarnował Robert Lewandowski.
 90+3 min.
Koniec. Drugi bramkowy remis w tym sezonie Bundesligi pomiędzy niemieckimi hegemonami. W drugiej połowie było więcej emocji niż pierwszej, ale niestety tych pozasportowych. Borussia mogła wygrać - ale Robert Lewandowski zmarnował rzut karny.
 90+2 min.
Hojbjerg zmienia Alabę.
 90+1 min.
Rzut rożny dla BVB. Sahin uderza głową obok słupka.
 90 min.
Sędzia dorzuca dwie minuty.
 87 min.
Schieber! Fatalnie! Reus rozpędził się z piłką, minął dwóch rywali i wyłożył Schieberowi idealną! piłkę. Schieber źle przyjął i piłkę złapał Neuer.
 85 min.
Emre Can fauluje wychodzącego z kontrą Schiebera. Żółta kartka.
 84 min.
Bender zmienia Błaszczykowskiego.
 81 min.
Shaqiri rusza z kontrą, ale dopada go o dwie głowy większy Santana. Zawodnik Bayernu wycofuje więc do Tymoszczuka, który uderza z dystansu ładnie, mocno i niecelnie.
 78 min.
Schieber udowadnia swoje umiejętności rodem z ekstraklasy. Tej polskiej. Startuje do piłki w pole karne i z 10 metrów uderza 15 metrów od słupka.
 77 min.
Coraz ostrzej na boisku. Boateng przetrzymuje Lewandowskiego w polu karnym, sędzia faulu nie odgwizduje. Obaj piłkarze zderzają się głowami i "dyskutują".
 76 min.
Heynckes nie pozostaje dłużny Kloppowi. Pizarro schodzi, w jego miejsce Mueller.
 74 min.
Rzut rożny dla Dortmundu. Sahin dośrodkował, a Van Buyten wybił.
 71 min.
Juergen Klopp ma ochotę ten mecz wygrać. Wchodzi Reus za Kehla.
 71 min.
Sahin uderza z dystansu, ale ewidentnie musi popracować nad celnością.
 67 min.
Can zmienia Gomeza.
 66 min.
Iskrzy! Rafinha przy zejściu z boiska jeszcze "dotyka palcem" twarzy Błaszczykowskiego. Wściekły Klopp idzie się kłócić ze sztabem Bayernu.
 65 min.
Żółta kartka dla Błaszczykowskiego, który wściekły rzucił się na Rafinhę.
 64 min.
Czerwona kartka dla Rafinhi! Ścigał się do piłki z Błaszczykowskim i uderzył Polaka łokciem w twarz. Dwie żółte kartki w dwie minuty.
 62 min.
Żółta kartka dla Rafinhi.
 61 min.
Po rzucie rożnym głową uderza Santana - tuż ponad poprzeczką.
 60 min.
NIE MA GOLA! NEUER BLOKUJE STRZAŁ LEWANDOWSKIEGO Z 11 METRÓW!
 58 min.
RZUT KARNY! Strzał Sahina i zagranie ręką Boatenga!
 56 min.
W odpowiedzi świetna okazja Bayernu. Subotić w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Gomezowi.
 55 min.
Lewandowski rozpędza się z piłką i gra na skrzydło do Schiebera. Polak wpada w pole karne i czeka na podanie zwrotne, ale Schieber posyła piłkę wysoko w trybuny.
 53 min.
Lewandowski pognał jak szalony za piłką. Dopadł ją tuż pod linią końcową i dośrodkował w szesnastkę - bardzo niedokładnie.
 50 min.
Pizarro świetnie przyjmuje piłkę w powietrzu i szuka pozycji do strzału już w polu karnym BVB. Napastnik Bayernu gubi się jednak pod kryciem i Weidenfeller wykopuje futbolówkę.
 48 min.
Okazja dla BVB - Lewandowski w polu karnym dostał jednak delikatnie niedokładne podanie i nie oddał strzału.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Trochę technicznych popisów, trochę szybkich akcji, dwie bramki. Sporo jak na mecz, w którym ewidentnie oba zespoły... nie starają się.
 45+1 min.
Borussia rusza z błyskawiczną kontrą po rzucie wolnym rywali. Szybkiego Błaszczykowskiego dogania rozpędzony Boateng i fauluje. Żółta kartka.
 45 min.
Minuta doliczona.
 44 min.
WEIDENFELLER! KAPITALNIE! Szybka akcja Bayernu: Gomez dostaje piłkę w pole karne, na zamach oszukuje obrońców i uderza po ziemi z kilku metrów. Weidenfeller na refleks odbija piłkę!
 43 min.
Alaba uderza z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Na wiwat.
 40 min.
Sahin uderza nad murem, ale i nad poprzeczką. Słabe wykonanie rzutu wolnego.
 39 min.
Faul Gustavo na Schmelzerze. Żółta kartka i rzut wolny sprzed pola karnego.
 34 min.
Prostopadłe podanie do Lewandowskiego. Do piłki startuje Neuer i wybija ją wślizgiem 20 metrów od bramki. Poza tym jest spalony.
 31 min.
LEWANDOWSKI! Poszedł na całość z Schieberem! Obaj piłkarze wymienili kilka podań w pełnym biegu, po czym Polak wpadł w pole karne, minął Van Buytena i Gustavo, w końcu uderzył z ostrego kąta. Neuer do końca jednak wyczekał "Lewego" na stojąco i zablokował uderzenie.
 29 min.
Fatalne zgranie Suboticia głową do Weidenfellera. Bramkarz BVB musiał sprintem gonić piłkę do linii końcowej.
 27 min.
Bawarczycy zaczynają dominować w środku pola. Być może dlatego, że ich trener podniósł się z ławki.
 23 min.
Bawarczycy wykorzystali moment nieuwagi gospodarzy. Rafinha ze stojącej pozycji idealnie dośrodkował w pole karne Weidenfellera. Gomez tylko dostawił głowę i wyrównał stan meczu.
 23 min.
GOOOOOOOOOOL! GOMEZ!
 21 min.
Gomez przechwytuje niedokładne podanie na połowie Borussii. Jest jednak zbyt powolny żeby wytworzyć jakąś sytuację.
 18 min.
Bayern ewidentnie nie ma pomysłu na odpowiedź. Albo mu się nie chce.
 15 min.
Korner dla BVB. Subotić fauluje w ataku.
 14 min.
Gundogan nie dość, że nie strzelił, to jeszcze nabawił się jakiegoś urazu. Już w czternastej minucie zmienia go Leitner.
 13 min.
GUNDOGAN! Kolejna okazja BVB! Błaszczykowski dograł do Gundogana, który ruszył w stronę pola karnego. Pomocnik zagrał klepkę z Lewandowskim i wpadł w pole karne. Źle jednak przyjął piłkę, a później na jego plecy wpadł Contento. Nie było ani karnego, ani strzału.
 11 min.
Fatalne ustawienie Bawarczyków. Błaszczykowski schodzi ze skrzydła w pole karne i przerzuca futbolówkę na drugą stronę szesnastki. Tam nabiegający Grosskreutz uderza z woleja ponad Neuerem. Bramkarz Bayernu nie wyrabia się z interwencją.
 11 min.
GOOOOOOOOOOOOL! GROSSKREUTZ!
 10 min.
Tymoszczuk chyba wciąż pamięta jak jego kadra wycinała biało-czerwonych na Stadionie Narodowym. Żółta kartka za faul na Lewandowskim.
 9 min.
Fatalnie Shaqiri! Bayern ruszył z groźną kontrą - trzech na dwóch. W polu karnym BVB Shaqiri nie chciał jednak podawać - uderzył i został zablokowany.
 7 min.
Bawarczycy na razie w tempie spacerowym. Dużo podań i na koniec najczęściej słaba wrzutka w pole karne BVB. Gospodarze chyba już chcą trenować to, co będą grali w finale - kontry.
 4 min.
Borussia dzisiaj w znacznie bardziej optymalnym składzie niż Bayern, ale tej różnicy na boisku na razie nie widać.
 2 min.
Pierwsza akcja BVB. Błaszczykowski dostaje pod polem karnym podanie od Grosskreutza, ale pod potrójnym kryciem gubi się.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Borussia Dortmund:
Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Santana, Schmelzer - Kehl, Sahin - Błaszczykowski, Gundogan, Schieber - Lewandowski

Bayern Monachium: Neuer - Rafinha, Boateng, Van Buyten, Contento - Tymoszczuk, Gustavo - Shaqiri, Pizarro, Alaba - Gomez
Pojedynki pomiędzy Borussią i Bayernem od kilku lat są największymi szlagierami w Bundeslidze. Pech chciał, że dzisiejsze spotkanie będzie prawdopodobnie jednym z mniej ciekawych w ostatnim czasie. Bawarczycy zapewnili już sobie mistrzostwo kraju, Borussia z kolei jest niemal pewna wicemistrzostwa.

Żaden z trenerów na pewno nie będzie chciał również odkryć kart przed finałem na Wembley. Jupp Heynckes nawet nie zabrał do Westfalii kilku ze swoich najlepszych zawodników: Robbena, Lahma, Ribery'ego i Schweinsteigera. Duże zmiany są prawdopodobne również w wyjściowej jedenastce Borussii: na pewno nie zagra Goetze, na boisku mogą się nie pojawić m.in. Reus, Gundogan oraz trójka Polaków. Trener Juergen Klopp mimo to zapowiedział, że dzisiejsze spotkanie potraktuje poważnie.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w tym sezonie. Jesienią w Bundeslidze na Allianz Arena padł remis 1:1 (bramki Goetze i Kroosa), a w Pucharze Niemiec wygrał Bayern po golu Robbena. Cieniem na dzisiejszym spotkaniu kładzie się sprawa transferu do Bayernu Mario Goetze. Reprezentant Niemiec z powodu kontuzji dzisiaj nie zagra, ale jego zmiana klubowych barw tylko zaogniła i tak napięte stosunki pomiędzy BVB i Bayernem.