Padł rekord świata w łucznictwie

Padł rekord świata w łucznictwie

W Las Vegas padł jeden rekord świata. Ustanowili go juniorzy Ukrainy: Heorhij Iwanycky, Witalij Komoniuk i Walentyn Kucy w konkurencji 24 strzałów (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Reprezentanci Włoch Natalia Walejewa oraz Marco Galiazzo zdobyli w Las Vegas złote medale halowych łuczniczych mistrzostw świata w konkurencji łuku klasycznego Rywalizację drużynową wygrały ekipy gospodarzy. Polacy nie startowali.
W finale Walejewa zwyciężyła Amerykankę Mirandę Clark 6:4, natomiast Galiazzo - jej rodaka Jake'a Kaminskiego 6:5. W mistrzostwach zabrakło Polaków. Szkoleniowcy uznali, że na etapie przygotowań do olimpijskich kwalifikacji, które odbędą się w  majowych mistrzostwach Europy w Amsterdamie oraz czerwcowym Pucharze Świata w amerykańskim Ogden, niewskazany jest start w imprezie, gdzie strzela się na dystansie 18 m, co praktykuje się jedynie zimą.

W Las Vegas padł jeden rekord świata. Ustanowili go juniorzy Ukrainy: Heorhij Iwanycky, Witalij Komoniuk i Walentyn Kucy w konkurencji 24 strzałów - 236. Pierwsze miejsce w tabeli medalowej imprezy (seniorzy i juniorzy w  strzelaniach z łuku klasycznego i bloczkowego) przypadło USA - 7 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe przed Rosją - 4-3-1 oraz Włochami 2-1-1. Na podium stanęli łucznicy z 12 krajów.