Szczęsny obronił karnego, Arsenal pokonał Liverpool

Wojciech Szczęsny broni (fot. EPA/PETER POWELL/PAP)
Dobre spotkanie w barwach Arsenalu Londyn rozegrał w 27. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Wojciech Szczęsny. Polak w 19. minucie obronił rzut karny i przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa swojego zespołu z Liverpoolem FC 2:1.
Jedenastkę sprokurował Szczęsny, faulując w polu karnym Urugwajczyka Luisa Suareza. Reprezentant Polski zrehabilitował się jednak chwilę później, najpierw broniąc strzał Dirka Kuyta z 11 metrów, a potem dobitkę Holendra. W dalszej części gry popisał się również kilkoma świetnymi interwencjami, m.in. po strzałach Anglika Jordana Hendersona w 25. i Suareza w 40. minucie. Skapitulował tylko raz, a pokonał go obrońca "Kanonierów" Laurent Koscielny. Francuz skierował do własnej bramki piłkę po dośrodkowaniu Hendersona.

Arsenal miał w tym meczu także sporo szczęścia. Dwukrotnie strzały piłkarzy Liverpoolu - Suareza i Kuyta trafiały w słupek. Dwa gole dla "Kanonierów" zdobył niezawodny w obecnych rozgrywkach Robin van Persie. Holender po raz pierwszy skierował piłkę do siatki w 31. minucie strzałem głową. Kolejną bramkę dołożył w drugiej minucie doliczonego czasu gry po uderzeniu z woleja. To jego 24. i 25. trafienie w tym sezonie.

Oba zespoły pozostały w tabeli na miejscach jakie zajmowały przed tym spotkaniem. Arsenal jest czwarty. Jego przewaga nad piąta Chelsea Londyn, która w sobotę po południu zmierzy się na wyjeździe z West Bromwich Albion wynosi trzy punkty. Liverpool plasuje się obecnie na siódmej pozycji - 39 pkt.