Mistrzostwa świata hokeistek: Polki lepsze od Hiszpanek

Mistrzostwa świata hokeistek: Polki lepsze od Hiszpanek

Hiszpania pokonana - teraz czas na Belgię, Islandię, Koreę Południową i RPA (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Od zwycięstwa nad Hiszpankami 4:3 (2:0, 0:3, 2:0) rozpoczęły Polki udział w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Dywizji II B w Seulu.

Było to drugie spotkanie obu drużyn w historii - poprzednio w 2011 roku w mistrzostwach świata w Sofii biało-czerwone pokonały rywalki po  dogrywce 5:4.

W pierwszej tercji Polki strzelały na bramkę przeciwniczek aż 31 razy, a Hiszpanki zrewanżowały się zaledwie siedmioma strzałami. Kiedy wydawało się, że Polki odniosą łatwe zwycięstwo, inicjatywę przejęły zawodniczki z  Półwyspu Iberyjskiego, które w następnej tercji trzy razy umieściły krążek w bramce Agaty Kosińskiej. Hiszpanki mogły zdobyć także czwartą bramkę, ale nie wykorzystały karnego. Trener Marek Kozyra postanowił więc dokonać kilku roszad w drużynie, które przyniosły efekt w trzeciej tercji. W 48 minucie do remisu 3:3 doprowadziła Izabela Malinowska, a 32 sekundy później wynik meczu ustaliła Ewelina Czarnecka.

Do 16 marca w Korei Południowej podopieczne trenera Kozyry zmierzą się jeszcze kolejno z zespołami Belgii, Islandii, gospodarzy oraz RPA. Awans wywalczy tylko najlepsza drużyna.