Trzecioligowiec o krok od zdobycia Pucharu Francji

Trzecioligowiec o krok od zdobycia Pucharu Francji

Czy rewelacyjna drużyna z Quevilly pokona w finale Olympique Lyon? (fot. EPA/STEPHANE REIX/PAP)
Trzecioligowy klub Quevilly awansował do finału piłkarskiego Pucharu Francji, pokonując w półfinale zespół ekstraklasy Rennes 2:1 (0:1). W meczu o trofeum drużyna z Normandii spotka się 28 kwietnia na Stade de France z Olympique Lyon.

Gospodarzem meczu rozegranego w Caen był trzecioligowiec. Początkowo nic nie zapowiadało niespodzianki - już w ósmej minucie prowadzenie ekipie Rennes dał Julien Ferret. W 64 minucie stan meczu wyrównał jednak Karim Herouat, a w doliczonym czasie gry awans rewelacji rozgrywek zapewnił Anthony Laup. Bramki zdobyte w ostatnich sekundach stały się w tej edycji pucharowych rozgrywek specjalnością Quevilly. Piłkarze z Normandii wygrali w ten sposób już po raz czwarty, a w drodze do finału wyeliminowali m.in. Montpellier i Olympique Marsylia.

W pierwszym półfinale Olympique Lyon wygrał na Korsyce z  innym przedstawicielem trzeciej ligi - Ajaccio GFCO 4:0 (0:0).