Drużyna Dariusza Dudki coraz bliżej degradacji. Jeleń znów nie grał

Drużyna Dariusza Dudki coraz bliżej degradacji. Jeleń znów nie grał

Piłkarze Auxerre przegrali na wyjeździe 0:1 z Nice i są bardzo blisko degradacji z francuskiej ekstraklasy. W zespole gości Dariusz Dudka grał tylko do 17. minuty. Zespół Bordeaux - z Ludovikiem Obraniakiem w składzie - pokonał Olympique Marsylia 2:1.
Dla kibiców Auxerre sobotnia porażka w Nicei to kolejny cios w obecnym sezonie. Pięć kolejek przed końcem rozgrywek mistrzowie Francji z 1996 roku zajmują ostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem 28 punktów (pięć mniej od bezpiecznej strefy, ale sąsiedzi z tabeli grają swoje mecze w niedzielę).

Mecz z Nice goście kończyli w dziewiątkę - czerwone kartki zobaczyli Dennis Oliech (w 37. minucie) i Willy Boly (78.). Tylko do 17. minuty grał reprezentant Polski Dariusz Dudka, który już przed spotkaniem miał problemy zdrowotne.

W konfrontacji Dijon z Lille (0:2) w kadrze gości nie było po raz kolejny Ireneusza Jelenia. Całe spotkanie zagrał natomiast były piłkarz Lille Obraniak, a jego "Żyrondyści" z Bordeaux pokonali u siebie Olympique Marsylia 2:1.

Lille zajmuje trzecie miejsce (62 pkt), a Bordeaux ósme (46).