PŚ w kolarstwie górskim - Włoszczowska trzecia w klasyfikacji generalnej

PŚ w kolarstwie górskim - Włoszczowska trzecia w klasyfikacji generalnej

W klasyfikacji Pucharu Świata Maja Włoszczowska zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 530 pkt. Z 590 punktami prowadzi Francuzka Julie Bresset (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła w Novym Mescie siódme miejsce w trzecich w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Zwyciężyła mistrzyni świata w sztafecie Francuzka Julie Bresset.

Upadki miały trzy inne Polki Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz (obie CCC Polkowice) i Katarzyna Solus-Miśkowiec (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). Zwłaszcza pierwsza z nich mocno ucierpiała i  podejrzewano złamanie obojczyka. Badania w szpitalu nie potwierdziły jednak wstępnej diagnozy.

28-letnia Włoszczowska, która miała w Czechach szansę na objęcie pozycji liderki PŚ, nie potrafiła nawiązać walki z czołówką. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Bresset, dla której było to czwarte pucharowe zwycięstwo w karierze.

Na inaugurację cyklu Polka wygrała w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu, a później w belgijskim Houffalize była trzecia.

Dzień wcześniej odbyła się rywalizacja do lat 23. Na trzecim miejscu znalazła się Paula Gorycka, a na dziewiątym Monika Żur (obie 4F e-Vive). Wygrała Szwajcarka Jolanda Nef.

Kolejna, czwarta edycja PŚ - ostatnia przed igrzyskami w Londynie - odbędzie się 18 maja we francuskim La Bresse.

Wyniki:    kobiety  1. Julie Bresset (Francja) 1:29.17  2. Irina Kalentiewa (Rosja) strata 29 s  3. Katerina Nash (Czechy) 48  4. Georgia Gould (USA) 59  5. Blaza Klemencic (Słowenia) 59  6. Catharina Pendrel (Kanada) 1.10  7. Maja Włoszczowska (Polska) 1.17 ... 27. Magdalena Sadłecka (Polska) 7.03   klasyfikacja PŚ:    1. Bresett 590 pkt  2. Pendrel 540  3. Włoszczowska 530