Polacy na podium piłkarskich ME-17. Holendrzy mistrzami Europy

Polacy na podium piłkarskich ME-17. Holendrzy mistrzami Europy

Polska reprezentacja piłkarska zajęła 3 miejsce (ex aequo z Gruzją) na mistrzostwach Europy drużyn do lat 17 (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Piłkarze Holandii po raz drugi z rzędu triumfowali w mistrzostwach Europy drużyn do lat 17. W finale rozegranym w środę w Lublanie pokonali rzutami karnymi Niemcy 5:4. W regulaminowym czasie (2x40 minut) był remis 1:1. Polacy i Gruzini zdobyli brązowe medale.

Niemcy prowadzili od 45. minuty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i  strzale głową kapitana Leona Goretzki. To był bardzo podobny gol do  zdobytego przez niego w półfinale z Polską (1:0).

Broniący tytułu Holendrzy wyrównali w doliczonym czasie gry za sprawą Eltona Acolatse. Była to pierwsze bramka stracona przez niemiecki zespół w słoweńskim turnieju.

W ME juniorów młodszych nie ma dogrywek, dlatego zarządzono konkurs jedenastek. W nich lepsi byli następcy Ruuda Gullita i Franka Rijkaarda.

Reprezentacje Polski i Gruzji zajęły trzecie miejsce. Mecz o brąz nie był rozgrywany.