Amerykańska gimnastyczka upadła - i na olimpiadę nie pojedzie

Amerykańska gimnastyczka upadła - i na olimpiadę nie pojedzie

Sreberna medalistka z Pekinu nie powalczy o medal w Londynie
Kontuzja lewego łokcia wyeliminowała ze startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie 20-letnią amerykańską gimnastyczkę sportową Bridget Sloan. Sportsmenka upadła w czasie treningu na poręczach i trafiła do szpitala w San Jose.

- Sloan doznała urazu stawu łokciowego z naderwaniem więzadeł, bez zwichnięcia - poinformował dr Larry Nassar. Pechowe wydarzenie miało miejsce podczas kwalifikacji olimpijskich gimnastyków USA, kiedy zawodniczka wykonywała jedno ze swoich ulubionych ćwiczeń - "Church".

Podopieczna trenera Marvina Sharpa w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku wywalczyła z Nastią Lukin, Samanthą Peszek, Shawn Johnson, Alicią Sacramone i Chellsie Memmel srebrny medal w rywalizacji drużynowej. Zwyciężyły Chinki. Rok później Sloan została mistrzynią świata w wieloboju.