Puchar Konfederacji: Hernandez pogrążył Japonię

Javier Hernandez (fot. Marcio Machado / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Japonia przegrała 1:2 z Meksykiem i zakończyła Puchar Konfederacji bez nawet jednego punktu. Dwa gole dla Meksykanów zdobył Javier Hernandez. Honorowe trafienie dla Japończyków zanotował Okazaki - podaje Sport.pl.
Oba zespoły grały dzisiaj tylko o prestiż - już wcześniej straciły szansę na awans do półfinałów Pucharu Konfederacji. Bramki padały dopiero po przerwie. Pierwsza w 54. minucie, kiedy Hernandez znakomicie wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła, uprzedził bramkarza i uderzył głową do bramki.

12 minut później było 2:0. Hernandez znowu strzelił głową, tym razem po rzucie rożnym. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Japończycy zdobyli honorową bramkę. Okazaki wyprzedził obrońców i wykorzystał podanie z prawej flanki.

W doliczonym czasie gry Hernandez mógł skompletować hat-tricka. Napastnik Manchesteru United najpierw jednak nie pokonał bramkarza, a po dobitce piłka... odbiła się od poprzeczki.

Meksyk wygrał z Japonią 2:1 i zakończył udział w Pucharze Konfederacji z trzema punktami i trzecim miejscem w grupie A. W drugim dzisiejszym spotkaniu Brazylia pokonała Włochy 4:2.