El. MŚ: Rosja jedzie na mundial, Portugalia w barażach!

El. MŚ: Rosja jedzie na mundial, Portugalia w barażach!

Cristiano Ronaldo (fot. Zhang Liyun / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Portugalii sensacyjnie zremisowała 1:1 z Izraelem w przedostatnim meczu eliminacji MŚ. Cristiano Ronaldo i spółka będą musieli szukać swojej szansy w barażach. Na mistrzostwa do Brazylii jedzie z kolei Rosja.
Portugalczycy - pomimo gry na własnym boisku - przez całe spotkanie mieli problemy ze skutecznością. Gospodarze prowadzili od 27. minuty po golu Ricardo Costy, ale nie potrafili zdobyć drugiej bramki. W efekcie na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry sensacyjnie wyrównał Ben Basat.

Na jedną kolejkę spotkań przed końcem eliminacji Portugalczycy mają 18 punktów w tabeli grupy F. Rosjanie mają o trzy oczka więcej i teoretycznie mogą zakończyć eliminacje z taką samą ilością punktów, ale dzięki znacznie lepszemu bilansowi bramkowemu są już pewni gry w Brazylii.