Uniwersjada: Biegun zdobył srebrny medal

Krzysztof Biegun (fot. TOMASZ JAGODZINSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Sami Niemi został mistrzem XXVI Zimowej Uniwersjady na skoczni HS 106 we włoskim Val di Fiemme. Drugie miejsce w konkursie zajął Krzysztof Biegun - podaje portal Skijumping.pl.
Po pierwszej serii konkursu największe szanse na wygraną miał Bartłomiej Kłusek, który skoczył na odległość 102 metrów i był liderem. Bardzo słaby skok w drugiej serii - 88,5 metra - sprawił jednak, że Kłusek ostatecznie zajął siódme miejsce.

Błąd Polaka wykorzystał Sami Niemi. 22-letni Fin skoczył w Val di Fiemme na odległość 102,5 metra i 100 metrów. Te skoki dały mu złoty medal.

Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Biegun. Sensacyjny lider Pucharu Świata z początku sezonu po pierwszej serii zajmował piąte miejsce. Po drugiej Polak awansował na drugą lokatę. Biegun oddał skoki na odległość 100 i 101,5 metra. Biegun przegrał złoty medal o 3,1 punktu.

Dobrze zaprezentowali się także Andrzej Zapotoczny i Aleksander Zniszczoł, którzy zajęli opowiednio dziewiątą i dziesiątą pozycję.