PŚ w Wiśle: Wellinger wygrał, Stoch drugi, Ziobro zmarnował szansę

PŚ w Wiśle: Wellinger wygrał, Stoch drugi, Ziobro zmarnował szansę

Kamil Stoch (fot. RAFAL RUSEK / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Niemiec Andreas Wellinger wygrał konkurs skoków narciarskich w Wiśle. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Jan Ziobro, który prowadził po pierwszej serii, ostatecznie był szósty.
Polscy skoczkowie bardzo dobrze zaprezentowali się już w pierwszej serii konkursowej. Na prowadzeniu był Jan Ziobro, piąty był z kolei Kamil Stoch. Krzysztof Biegun wywalczył jedenaste miejsce, Piotr Żyła szesnaste, Dawid Kubacki siedemnaste, Maciej Kot dziewiętnaste, a Klemens Murańka dwudzieste pierwsze. Po pierwszej serii odpadli Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula i Bartłomiej Klusek.

W drugiej serii podium zaatakował Kamil Stoch, który w dobrym stylu wylądował na 132. metrze. Ten skok dał mu drugie miejsce w konkursie. Swoją okazję zmarnował Jan Ziobro. Prowadzący po pierwszej serii polski skoczek popełnił błąd w początkowej fazie lotu i ostatecznie zakończył konkurs na szóstym miejscu.

Dalsze miejsca zajęli pozostali Polacy - Żyła był dwunasty, Murańka osiemnasty, Biegun dwudziesty, Kot dwudziesty trzeci a Kubacki dwudziesty ósmy.

Konkurs wygrał Niemiec Andreas Wellinger. Dla 19-latka była to pierwsza wygrana w karierze.

Dzięki drugiemu miejscu koszulkę lidera klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał Kamil Stoch. Polski mistrz świata ma obecnie 707 punktów. Gregor Schlierenzauer - 648.