MŚ 2014: Belgia zakończyła fazę grupową z kompletem punktów

MŚ 2014: Belgia zakończyła fazę grupową z kompletem punktów

Jan Vertonghen (fot. Dirk Waem / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Belgia pokonała 1:0 Koreę Południową i z kompletem punktów zakończyła fazę grupową mistrzostw świata. Jedynego gola w drugiej połowie strzelił Jan Vertonghen.
Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie w pierwszej połowie. Selekcjoner Belgów Marc Wilmots wobec pewnego awansu posłał do boju niezgrane rezerwy, a Koreańczycy pomimo tego i tak nie potrafili zagrozić bramce Courtoisa. Jedną z najlepszych okazji w 25. minucie zmarnował Mertens. Po wyrzucie z autu Fellaini zgrał głową piłkę, a Mertens z siedmiu metrów... nie trafił nawet w bramkę. Po chwili udało się w końcu odpowiedzieć Koreańczykom. W 30. minucie świetnie z dystansu uderzył Sung-yong, a następnie po rzucie rożnym Courtois wybijał piłkę z linii bramkowej.

Od 45. minuty "Czerwone Diabły" grały w osłabieniu - czerwoną kartkę obejrzał Defour, który zaatakował nakładką Shin-wooka.

Po zmianie stron Koreańczycy, którzy grali w przewadze, zaatakowali odważniej. W 59. minucie Lee Keun-Ho ruszył skrzydłem i dośrodkował piłkę w pole karne Belgów. Zrobił to jednak tak, że futbolówka odbiła się od poprzeczka ponad całkowicie zaskoczonym Courtoisem.

Azjaci nacierali, a bramkę strzelili ostatecznie Belgowie. Origi uderzył mocno z dystansu, a Seung-gyu odbił futbolówkę przed siebie. Na dobitkę ruszył Vertonghen i otworzył wynik meczu.

Więcej bramek już nie padło. Dzięki wygranej Belgowie zakończyli rywalizację w grupie H z kompletem punktów. Koreańczycy z kolei wracają do domów.