Niechlubne wyróżnienie. Reprezentant Polski wśród najgorszych piłkarzy pierwszej kolejki

Thiago Cionek
Thiago Cionek / Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Brytyjska stacja BBC za pomocą specjalnej aplikacji oceniała piłkarzy, którzy wystąpili podczas pierwszej kolejki mundialowych zmagań. W rankingu najgorszych zawodników znalazł się reprezentant Polski - Thiago Cionek.

Thiago Cionek był jednym z najsłabszych zawodników reprezentacji Polski we wtorkowym meczu z Senegalem (1:2). Obrońca często popełniał błędy indywidualne, a przede wszystkim zdobył bramkę samobójczą, niefortunnie blokując uderzenie M`Baye Nianga. Nisko ocenieni zostali również piłkarz grupowego rywala Polski - Kolumbijczyk Carlos Sanchez, który w 3. minucie meczu z Japonią został ukarany czerwoną kartką.
Wśród najgorszych piłkarzy według BBC znalazł się również saudyjski napastnik Muhannad Asiri oraz reprezentant Urugwaju Luis Suarez, który zawiódł w meczu przeciwko Egiptowi. Wśród najniżej ocenionych są również Francuz Benjamin Pavard, Anglik Raheem Sterling, Hiszpan David de Gea i Niemiec Mario Gomez.

Nieudany mecz Polaków

To był fatalny początek dla . Pierwszy gol padł w 37. minucie, kiedy to Thiago Cionek nieudanie zablokował strzał Idrissy Gueye i wpakował piłkę do własnej bramki. W 60. minucie złe podanie Grzegorza Krychowiaka i niezrozumienie Bednarka sprawiło, że do pustej bramki trafił Mbaye Niang. Nadzieje w polskie serca wlał w 86. minucie Grzegorz Krychowiak, który po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego pokonał senegalskiego bramkarza strzałem głową. Kolejny mecz podopieczni rozegrają 24 czerwca w Kazaniu. Rywalem będzie Kolumbia, która w swoim meczu uległa Japonii 1:2.

W następnym meczu w ramach Mistrzostw Świata w Rosji Biało-Czerwoni zmierzą się z Kolumbią. To spotkanie już w niedzielę 24 czerwca o godz. 20. Zapraszamy do śledzenia relacji na Wprost.pl!

• Jak mozna pisac "zdobyl bramke" ,"nieudanie blokowal" ,"wpakowal pilke do wlasnej bramki" ...Przeciez pilka po prostu odbila sie od Cionka (nie bylo zadnego bloku),i bylo to  po nieudolnym wslizgu Pazdana ,ktory ,o wiele za wczesnie, polozyl sie na murawie,zamiast blokowac lub probowac odebrac pilke i pozwolil Senegalczykowi na strzal nad nim i ,w konsekwencji ,na rykoszet od nogi Cionka.To Pazdan zawalil ,na pewno bardziej niz Cionek.A Cionek ,na tle pozostalych naszych reprezentantow ,w calym meczu ,na pewno nie byl jednym z najgorszych .Bardziej wyrozumialy jest autor dla dziadostwa i gapiostwa Bednarka ,ktory do pilki biegl jak na przebiezce (Murzyn ,w tym samym czasie ,przebiegl dystans ,cztery razy wiekszy niz Bednarek) i nie dobiegl do pilki przed Senegalczykiem,co pozwolilo temu ostatniemu strzelic nam gola - wg pismaka to bylo "niezrozumienie".Ja tu dostrzegam niezrozumienie ,czym powinna byc tzw.rzetelnosc dziennikarska.A jesli chodzi o aplikacje BBC ,to nie mozna traktowac powaznie klasyfikacji ,ktora tak samo ocenia zawodnika ,ktory spedzil na boisku trzy minuty i tego ktory gral caly mecz.
      • Jeszcze tylko przegraja z Kolumbia i do domu ! No i oczywiscie kolejna konferencja prasowa !
        • Grali jak KS Szmacianka. Samobój + pusta bramka = ?...
          • Odnoszę wrażenie ,że oni pojechali tam wypocząć. Dziś na baseniku , żarciki ,uśmieszki ,humory dopisują ,Jessica wpadła w odwiedziny. Pełen luz.