Pierwsza porażka Rosjan i świetna gra Urugwaju. Znamy zwycięzcę grupy A

Pierwsza porażka Rosjan i świetna gra Urugwaju. Znamy zwycięzcę grupy A

Luis Suarez po strzelonej bramce
Luis Suarez po strzelonej bramce Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Urugwaj pokonał Rosjan 3:0 i tym samym awansował z pierwszego miejsca w grupie A do dalszej fazy mundialu. Podopieczni Oscara Tabareza przewyższali rywali w każdym aspekcie. Rosjanom gry nie ułatwiał fakt, że jeszcze w pierwszej połowie jeden z ich zawodników obejrzał czerwoną kartkę.

Mecz między Urugwajem i Rosją nie był starciem o najwyższą stawkę. Obie drużyny już po drugiej kolejce spotkań grupowych zapewniły sobie awans do 1/8 finału . Wiadomo było jednak, że żadna z reprezentacji łatwo nie odpuści, ponieważ zwycięzca meczu zapewniłby sobie pierwsze miejsce w grupie. To zaś wiąże się z trafieniem w dalszej fazie mundialu na drugą drużynę grupy B.

Dwa ciosy w pierwszej połowie

W pierwszej fazie spotkania podopieczni Stanisława Czerczesowa prezentowali się bardzo dobrze. Błyszczał Czeryszew, który napędzał ataki Rosjan lewą stroną. Gospodarzom turnieju brakowało jednak precyzji oraz dobrego, kluczowego podania. Za to Urugwajczycy cierpliwie czekali na swoją okazję. Taka nadeszła po faulu Gazinskiego, kiedy to arbiter podyktował „Los Charruas” rzut wolny tuż przed polem karnym. Stały fragment gry na bramkę zamienił w 10. minucie Luis Suarez, który uderzeniem po ziemi pokonał Akinfiejewa.

Kilkanaście minut później było już 2:0. Laxalt mocno uderzył zza pola karnego, piłka po nodze Czeryszewa zmieniła tor lotu i wpadła do siatki. Mocno sfrustrowani Rosjanie poczuli, że tracą kontrolę w meczu. W 36. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Igor Smolnikow i od tego momentu gospodarze turnieju musieli grać w osłabieniu. Dwubramkowe prowadzenie „Los Charruas” utrzymało się do przerwy.

Akinfiejew to za mało

Druga połowa było nieco mniej ciekawa. Rosjanie próbowali atakować, ale brakowało im precyzji w rozegraniu. Z kolei Urugwajczycy chcieli podwyższyć prowadzenie, ale świetnie dysponowany Akinfiejew ratował swoją drużynę od utraty bramki. Sposób na bramkarza CSKA znalazł Edinson Cavani, który w doliczonym czasie gry wpakował piłkę do siatki po sporym zamieszaniu w polu karnym. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Urugwaj awansował z pierwszego miejsca i w 1/8 finału zagra z drugą drużyną grupy B. Z kolei Rosjanom przyjdzie zagrać ze zwycięzcą tej grupy.