Frankowski i Saganowski wylecieli, smutne pożegnanie ŁKS-u z ligą

Frankowski i Saganowski wylecieli, smutne pożegnanie ŁKS-u z ligą

Tomasz Frankowski wyleciał z boiska (fot. PAP/Artur Reszko)
W dziesiątkę kończyły mecz drużyny Jagiellonii Białystok i ŁKS-u Łódź. "Jaga" wygrała 2:1 i zajęła 10 miejsce w Ekstraklasie. Łodzianie pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową.
ŁKS przyjechał do Białegostoku jako spadkowicz z ekstraklasy, ale przez długi czas faworyzowani gospodarze mieli problemy, żeby wywalczyć trzy punkty. Po pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy, choć obie drużyny stworzyły groźne okazje. W 13. minucie napastnik Jagiellonii Tomasz Frankowski trafił po strzale głową w poprzeczkę, a tuż przed przerwą pomocnik ŁKS Antoni Łukasiewicz kopnął w słupek.

Od 52. minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Frankowski przy próbie zdobycia gola zagrał ręką, za co został ukarany drugą żółtą (pierwszą zobaczył za podobne przewinienie) i w konsekwencji czerwoną.

Jak się jednak okazało, w osłabieniu Jagiellonia zaczęła grać skuteczniej. Już sześć minut później w zamieszaniu podbramkowym gola dla zespołu Tomasza Hajty zdobył Dawid Plizga, który pojawił się na boisku... kilkadziesiąt sekund wcześniej.

W 71. minucie łodzianie wyrównali po mocnym, precyzyjnym strzale Grzegorza Bonina, ale ostatnie słowo znów należało do Jagiellonii. Po faulu niespełna 19-letniego bramkarza gości Adriana Olszewskiego sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany - choć nie bez kłopotów - przez Tomasza Kupisza.

Zdegradowani do pierwszej ligi goście też kończyli w dziesiątkę. W 86. minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą kartkę zobaczył Marek Saganowski. W obu zespołach usunięci z boiska zostali więc ich najsłynniejsi piłkarze, byli napastnicy reprezentacji Polski.

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Plizga (58), 1:1 Grzegorz Bonin (71), 2:1 Tomasz Kupisz (78-karny).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Tomasz Frankowski. ŁKS Łódź: Seweryn Gancarczyk, Marek Saganowski, Adrian Olszewski, Piotr Klepczarek II. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Tomasz Frankowski (52). ŁKS Łódź: Marek Saganowski (86).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów 4 157.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Tomasz Porębski, Luka Pejovic (80. Grzegorz Rasiak) - Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski (46. Łukasz Tymiński), Marcin Burkhardt (58. Dawid Plizga), Rafał Grzyb, Maciej Makuszewski - Tomasz Frankowski.

ŁKS Łódź: Adrian Olszewski - Artur Gieraga, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek II, Seweryn Gancarczyk (19. Bartosz Romańczuk) - Wojciech Łobodziński (63. Artur Golański), Antoni Łukasiewicz, Maciej Iwański, Grzegorz Bonin - Rafał Kujawa (68. Przemysław Kita), Marek Saganowski.