E-wydania | Prenumerata | Newsletter | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności
"OŚWIADCZENIE Wydawcy tygodnika "Wprost" do Sensor Cliniq"

Na łamach tygodnika Wprost ukazały się następujące artykuły dotyczące, między innymi, działalności kliniki okulistycznej Sensor Cliniq z siedzibą w Warszawie:
"Najzdrowsze przekręty" (opublikowany na portalu www.wprost.pl dnia 23 lutego 2014 r.),
"Jeszcze zdrowszy przekręt" (opublikowany w tygodniku "Wprost" dnia 24 lutego 2014 r.),
"Neumann - przypadek kliniczny" (opublikowany w tygodniku "Wprost" dnia 3 marca 2014 r.),
"Kłamstwa ministra Neumanna" (opublikowany w tygodniku "Wprost" dnia 17 marca 2014 r.) oraz
"Łapówka na oko" (opublikowany w tygodniku "Wprost" dnia 12 maja 2014 r.).

W artykułach tych pojawiły się nieuprawnione twierdzenia jakoby klinika okulistyczna Sensor Cliniq "oszukiwała pacjentów", "naciągała swoich klientów na 1,5 mln zł", "wbrew prawu pobierała dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ", "pobierała opłaty za zabiegi teoretycznie finansowane przez NFZ", oraz że kontrakt kliniki Sensor Cliniq z NFZ na rok 2014 był "załatwiony".

W związku z powyższym oświadczamy, że wszystkie wskazane wyżej twierdzenia dotyczące Sensor Cliniq nie były zgodne z prawdą. Ubolewamy również, że stanowisko Sensor Cliniq nie zostało wyrażone w artykułach, o których mowa powyżej.

Jednocześnie informujemy, że postępowanie karne w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę pacjentów zostało prawomocnie umorzone z powodu braku znamion przestępstwa. W uzasadnieniu zarówno prokurator jak i sąd wskazali, że Sensor Cliniq nie oszukiwała ani swoich pacjentów, ani Narodowego Funduszu Zdrowia.

W żadnym razie nie było zamiarem tygodnika "Wprost" naruszenie dóbr osobistych Sensor Cliniq, w szczególności renomy i dobrego imienia kliniki. Szpital Sensor był przez tygodnik "Wprost" wielokrotnie nagradzany za najwyższy poziom usług świadczonych na rzecz pacjentów."

Kolejne strony: 1 2 ... 15923 Następna strona  Pierwsza strona  Rowiń opcje przeglądania 
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy
Targi Kielce

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności