Biało-czerwone bez medali

W pierwszym dniu olimpijskich zmagań start Polek nie przyniósł znaczących rezultatów. Żadna ze startujących zawodniczek nie stanęła na podium, a niektóre nie dotarły nawet do finału.
Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) zajęła ostatnie ósme miejsce w finale konkursu strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów. uzyskując 495,7 punktu. Zwyciężyła Czeszka Katerina Emmons - 503,5 pkt, zostając pierwszą złotą medalistką igrzysk w Pekinie.

W rwaniu Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj) wynikiem 79 kg w pierwszej próbie pobiła ustanowiony przez siebie rekord Polski. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia medalu. Polka zajęła dziewiąte miejsce w kategorii 48 kg. Prowadzi Chinka Xiexia Chen przed Turczynką Sibel Ozkan - 88 kg oraz Jiounghwa Im z Korei Płd. - 86 kg.Wszystkie próby spaliły wicemistrzyni świata Pramsiri Bunphithak z Tajlandii, mistrzyni Europy Turczynka Nurcan Taylan oraz brązowa medalistka ostatnich ME, Włoszka Caterina Pagliaro.

Nienajlepiej powiodło się polskim szablistkom. Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) odpadła w 1/16 finału turnieju indywidualnego (przegrała z Ukrainką Ołeną Chomrową 11:15), a jej koleżanki Bogna Jóźwiak (AZS OŚ Poznań) i Irena Więckowska w 1/8 finału. Więckowska (AZS AWF Warszawa) przegrała z Chinką Yingying Bao 6:15, a Bogna Jóźwiak uległa z Amerykance Mariel Zagunis 13:15.