Wisła wygrała, lecz odpadła

W rewanżowym meczu II rundy Pucharu UEFA Wisła Kraków wygrała 1-0 z Interem Mediolan, ale odpadła z rozgrywek, gdyż w pierwszym spotkaniu przegrała 0-2.
Wisła Kraków - Inter Mediolan 1-0 (1-0): Żurawski 4. Sędzia: Paulo Paraty da Silva (Portugalia). Żółte kartki: Czerwiec, Moskal, Baszczyński - Okan, Farinos, Cordoba, di Biagio, Zanetti. Widzów ok. 7 tys.
Wisła: Sarnat - Baszczyński (90 M. Zając), B. Zając, Głowacki, Kaliciak - Szymkowiak, Moskal, Czerwiec (79 Pater),Żurawski - Frankowski (73 Niciński), Moskalewicz.
Inter: Fontana - J. Zenetti, Cordoba, Materazzi, Gresko - Okan (78 Simic), C. Zenetti, Farinos (65 di Biagio), Dalmat - Ribeiro (75 Ventola), Kallon.
Inter wystawił niemal rezerwowy skład; cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych Brazylijczyk Ronaldo. Spotkanie zaczęło się dla Wisły w wymarzony sposób. Po podaniu Tomasza Frankowskiego lider klasyfikacji strzelców polskiej I ligi Maciej Żurawski zdobył gola już w 4. minucie. Ale potem już się gospodarzom niewiele udawało. W 54. minucie Mirosław Szymkowiak trafił z wolnego w słupek. W końcówce spotkania nawet bramkarz Artur Sarnat wyprawiał się na pole karne Interu, aby stworzyć przewagę liczebną.
Napastnik Olgierd Moskalewicz i bramkarz Artur Sarnat rozegrali ostatnie mecze w barwach Wisły. Za karę za wypowiedź nazywającą działaczy krakowskiego klubu dyletantami Moskalewicza sprzedano do outsidera tureckiej ligi Diyarbakirsporu, a Sarnat został dołączony do tej transakcji. Podpisany przez nich kontrakt przewiduje, że obaj trafią do Turcji po odpadnięciu Wisły z Pucharu UEFA...
Moskalewicz w ostatnim występie w barwach Białej Gwiazdy był bardzo aktywny, podobnie jak kapitan drużyny Kazimierz Moskal. Moskal z Moskalewiczem może nie grali tak koncertowo, jak Bach i Offenbach albo Verdi i Monteverdi, ale niewątpliwie wyróżniali się na boisku.