Tour de Ski - Kowalczyk zaczyna od zwycięstwa

Tour de Ski - Kowalczyk zaczyna od zwycięstwa

Justyna Kowalczyk wygrała w Oberhofie bieg narciarski na 2,5 km techniką dowolną. Mistrzyni olimpijska z Vancouver o 1,5 s wyprzedziła Szwedkę Charlottę Kallę. Tym samym po raz 44. w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi.
Zawody te były prologiem cyklu Tour de Ski, który potrwa do 9 stycznia. Czterdzieste piąte miejsce w wyścigu zajęła Paulina Maciuszek. Do Kowalczyk straciła 25,9 s.

Polka wygrywając prolog Tour de Ski wykonała pierwszy krok do obrony tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie, a także o 50 punktów zmniejszyła stratę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do liderki Marit Bjoergen. Norweżka w tym wyczerpującym cyklu nie uczestniczy i obecnie wyprzedza Kowalczyk o 171 "oczek". Do zdobycia w całym Tour de Ski pozostaje ich jeszcze aż 750.