- Waldemar Pawlak tak kieruje ministerstwem gospodarki, że nie spełnia ono swej podstawowej roli - krytykuje na blogu Janusz Palikot. Postuluje, by powołać nowy resort.
Były lider lubelskiej PO proponuje, by zastąpić resort gospodarki ministerstwem do spraw przedsiębiorców. Zdaniem Palikota, kierowany przez Pawlaka resort nie przyczynia się do rozwiązywania problemów małych i średnich przedsiębiorstw. Były poseł uważa, że małe firmy decydują o rozwoju gospodarki i "podejmują trud walki z aparatem biurokracji".
- Donald Tusk obiecywał redukcję zatrudnienia w administracji publicznej o 10 proc. Za rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 20 proc. - podkreśla Palikot. - Powiedzmy "stop" - apeluje. Wśród postulatów Palikota jest redukcja "armii urzędników, likwidacja "fikcyjnych etatów, często tworzonych z politycznych potrzeb rządzących partii" oraz powołanie ministerstwa "będącego rzecznikiem małego i średniego biznesu". - Przedsiębiorcy to nasze niedocenione dobro narodowe - akcentuje były poseł.
zew
